Kiel odgovorio skepticima i s plus pet odlazi na uzvrat u Barcelonu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.04.2016.

Favorizirana Barcelona nasukala se u Kielu i nije uspjela izboriti kvalitetan rezultat uoči uzvrata. Domaćin je slavio s 29:24 i ima lijepih pet golova prednosti...

Istina je da Kiel ove sezone nema rezultate kakve je imao ranije, ali i činjenica je kako je imao velikih problema s ozljedama i izostancima. Međutim sada se polako kompletira i igra sve bolje, a to pokazuje i susret s Barcelonom.

S obzirom na "lagani ritam" u ASOBAL ligi Barcelona je daleko svježija od Kiela, ali u ovom dvoboju to se nije osjetilo, domaćin je na krilima više od deset tisuća navijača dominirao susretom i poslao poruku svima koji su ga otpisali i prije početka susreta.

Odlični su bili vratari na obje strane, Niklas Landin skupio je 18 obrana, Perez de Vargas 17, a u polju je bolji bio domaćin na krilima raspoloženog Kleina koji je postigao devet pogodaka.

Kiel je do prve osjetnije prednosti stigao furioznom završnicom prvog poluvremena kada je pobjegao na 16:12 i s plus četiri ušao u drugih 30 minuta.

Sredinom drugog poluvremena Barcelona se uspjela vratiti na samo gol zaostatka, ali deset minuta kasnije Kiel je vodio s plus šest i na kraju odnio pobjedu 29:24.

"Ponosan sam na svoju momčad. Znao sam da ukoliko želimo imati bilo kakve šanse protiv uz PSG najbolje momčadi Lige prvaka, da moramo odigrati sjajnu obranu uz sjajnog Niklasa Landina na golu. Bez obzira na ovih plus pet, Barcelona je i dalje favorit te nas očekuje vrlo težak uzvrat. Siguran sam da ona može bolje od ovoga. Sretan sam što smo mogli ponovno računati na Wienceka i Weinholda koji su nakon dugo vremena ponovno bili na parketu", rekao je nakon susreta Alfred Gislason.

Uz Kleina koji je postigao devet pogodaka, Domagoj Duvnjak i Joan Canellas dodali su po pet dok je Ilija Brozović postigao jedan gol. Kod gostiju Kiro Lazarov postigao je šest golova, a Marko Kopljar nije bio među strijelcima.