Nexe lako do pobjede kod Dubrave, Varaždinci slomili Umag u zadnjih 15 minuta

Branimir Korać • nedjelja, 01.05.2016.

Odigrana su dva susreta Lige za prvaka rukometaša, a favoriti su odnijeli pobjede. Nexe je glatko slavio u gostima kod Dubrave dok je Varaždin na svom parketu nadigrao Umag...

Peto kolo Lige za prvaka bit će kompletirano kada svoj susret odigraju Zamet i PPD Zagreb, taj dvoboj s razlogom je odgođen zbog nastupa Zagrebaša u Parizu u Ligi prvaka, a ove subote odrađena su preostala dva dvoboja.

Nexe je gostovao kod Dubrave i ubilježio visoku pobjedu 33:25. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu gdje su gosti imali prednost 17:8.

Najveće zasluge za ovu pobjedu Našičana nosi Tomislav Nuić koji je briljirao u prvih 30 minuta, postigao već tada osam golova, a susret je završio s jednim više. U domaćem sastavu najefikasniji bio je Lovro Jotić s osam pogodaka.

Varaždinci su u svojoj dvorani bili bolji od Umaga s 35:28 u susretu koji je bio posve otvoren do zadnjih 15 minuta. Međutim tada je do izražaja došla kratka klupa gostiju, Varaždin je serijom 5:0 pobjegao na 31:25 i mirno dovršio dvoboj.

Osam golova kod domaćina postigao je Ante Tokić, sedam je dodao Vedran Huđ, a po šest Jurica Vidaček i Tomislav Hirš. Kod Umaga Vlado Matanović postigao je deset pogodaka, Valentino Ravnić osam, a Marin Sinčić pet.