Armani poveo s 2-0 protiv Trentina, Cremona izjednačila

Branimir Korać • srijeda, 11.05.2016.

Košarkaši Armanija napravili su veliki korak prema prolazu u polufinale talijanskog doigravanja nakon što su na svom parketu upisali obje pobjede...

Emporio Armani opravdava status favorita u polufinalnoj seriji talijanskog doigravanja. I u drugom dvoboju protiv Trentina bio je uspješan, ovaj put slavio je sa 79:71.

Nakon prvih deset minuta Jasmin Repeša nije mogao biti zadovoljan. Njegova momčad zaostajala je 21:13, a ponajviše je za to krivio obranu. "Počeli smo loše jer smo se sporo vraćali u obranu. Pogreške su trivijalne, ali moramo ih eliminirati i podići se. Na ovaj način u Trentu nećemo do pobjede."

Ipak, u nastavku susreta stvari su sjele na svoje mjesto i Armani je stigao do preokreta. Uoči posljednje dionice imao je deset poena prednosti i mirno je priveo meč kraju. Trentino je u zadnjoj minuti smanjio na 74:71, ali nije imao nijedan napad za potpuno hvatanje priključka, domaćin je s linije slobodnih bacanja priveo susret kraju.

Alessandro Gentile ubacio je 17 poena (5/11 za dva, 1/2 za tri), a Kruno Simon dodao je 16 poena (2/3 za dva, 3/8 za tri) i četiri skoka. Kod poraženih Davide Pascolo ubacio je 22 poena (8/10 za dva, 1/3 za tri) uz pet skokova, a Trent Lockett dodao je 17 poena (4/5 za dva, 2/3 za tri).

Cremona je nakon prvih 20 minuta protiv Venezije bila u problemima. Gosti su već upisali jednu pobjedu, a na drugom gostovanju vodili su na odmoru s 35:29. Ipak, u nastavku susreta domaćin je uspio napraviti preokret i otići do pobjede.

Završilo je 77:67 za Cremonu koja je prelomila dvoboj sredinom posljednje četvrtine kada je napravila seriju 8:0 i odvojila se na 65:57 nakon čega više nije bilo povratka.

Predvodili su je Tyrus McGee s 21 poenom (7/8 za dva, 2/6 za tri), Elston Turner sa 16 poena (2/5 za dva, 3/8 za tri) i Nikola Dragović s 14 poena (5/6 za dva, 1/3 za tri) i 12 skokova. Kod Venezije Jeremy Pargo ubacio je 13 poena (3/6 za dva, 1/4 za tri) uz sedam skokova, a Mike Green dodao je deset poena (1/4 za dva, 1/3 za tri).