Kraj za Stipčevića, važna uloga Buve u prolazu Avellina

Branimir Korać • četvrtak, 12.05.2016.

Jedan hrvatski internacionalac završio je sezonu dok drugi ostaje u borbi za finale talijanskog doigravanja. Ivan Buva odigrao je važnu ulogu u prolazu Avellina...

Rok Stipčević sa Sassarijem završio je sezonu ispadanjem u četvrtfinalu talijanskog doigravanja. Reggio Emilia bila je bolja, slavila je u sva tri susreta i igrat će u polufinalu.

Treću pobjedu Reggio Emilia ubilježila je u gostima rezultatom 99:85 u susretu u kojem je već na poluvremenu imala 20 poena prednosti. 16 ubačenih trica i 11 skokova više gostiju bili su prevaga u ovom dvoboju.

Najistaknutiji bili su s po 19 poena Pietro Aradori (2/3 za dva, 3/6 za tri, pet skokova) i Andrea de Nicolao (5/6 za dva, 3/3 za tri) te Achille Polonara koji je bio na rubu triple-doublea s deset poena (2/4 za dva, 2/3 za tri), deset skokova i devet asistencija. Kod Sassarija David Logan ubacio je 16 poena (4/10 za dva, 2/6 za tri) uz osam asistencija, a Kenneth Kadji 15 poena (3/5 za dva, 3/4 za tri). Rok Stipčević je za 27 minuta ubacio 11 poena (3/5 za dva, 1/4 za tri) uz četiri asistencije.

U polufinale je prošao Ivan Buva s Avellinom nakon pobjede i u trećem susretu. Bio je to najneizvjesniji dvoboj u seriji, Avellino je u gostima svladao Pistoiju u produžetku s 92:90.

Produžetak Avellinu donio je u posljednjim trenucima regularnog dijela Riccardo Cervi, a u produžetku je Buva prvo uhvatio skok u napadu i poravnao na 90:90 da bi zatim blokirao Alexa Kirka poslije čega James Nunnally zabija za pobjedu.

Nunnally je susret završio sa 17 poena (5/12 za dva, 1/6 za tri) i pet asistencija, a po 16 poena dodali su Maarten Leunen (3/3 za dva, 3/4 za tri, devet skokova) i Buva (7/9 za dva, 0/1 za tri, pet skokova). Kod poraženih po 23 poena ubacili su Preston Knowles (5/6 za dva, 3/10 za tri, šest skokova) i Alex Kirk (8/12 za dva, 1/3 za tri, osam skokova).