Lokomotiv preko Laboral Kutxe stigao do trećeg mjesta u Euroligi

Petar Jenjić • nedjelja, 15.05.2016.

Košarkaši Lokomotiv Kubana svladali su Perasovićevu Laboral Kutxu rezultatom 75:85 te osvojili treće mjesto na završnom turniru Eurolige.

Laboral Kutxa i Lokomotiv Kuban odigrali su sjajne sezone i stigli do Final Foura. Međutim kako su izgubili svoje polufinalne utakmice sasvim je sigurno kako ne žele otići iz Berlina bez pobjede.

„Jako smo razočarani što smo izgubili polufinale, ali ne smijemo previše tugovati, već trebamo dignuti glave i biti ponosni na ono kako smo odigrali. Nitko ne voli igrati u utakmici za treće mjesto na Final Fouru, ali dok god smo ovdje potrudit ćemo se da pobijedimo. Odigrali smo odličnu sezonu i samo moramo gledati pozitivno.“ , rekao je Velimir Perasović uoči utakmice.

Georgios Bartzokas razmišlja gotovo identično, a u razgovoru prije utakmice je istaknuo: „Uvijek je teško igrati ovakve utakmice jer momčad koje ih igraju su jako razočarane zbog polufinalnih poraza. Imamo nekih problema s ozljedama, Randolph neće moći igrati. Izaći ćemo na teren i odigrati 40 minuta najbolje što možemo pa ćemo vidjeti što će se dogoditi. Uvijek idemo na pobjedu.“

Lokomotiv je uspješno završio sezonu osvojenim trećim mjestom, iako su igrali bez jednog od najboljih pojedinaca Anthonyja Randolpha. Na španjolski sastav veliki trag je ostavio poraz u produžetku protiv Fenerbahčea i danas je bilo premalo raspoloženih pojedinaca.

Kod obje ekipe se osjećao umor nakon polufinalnih utakmica, a nešto bolje šutersko otvaranje imala je ruska momčad sa četiri ubačene trice u prvih deset minuta. Laboral se nešto više mučio u napadu te bio prisiljen na nekoliko nerezonskih šuteva. Dobru rolu odigrao je i Darko Planinić.

Nastavak susreta ponudio je prilično izjednačenu utakmicu. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu i nisu dopuštale drugoj da se odmakne na veću razliku. Probleme sa ozljedom kod Laborala imao je Ioannisa Bourousis, koji je ipak stisnuo zube i nastavio s igrom.

Lokomotiv je jako dobro odigrao treću dionicu, do kraja su se razigrali Malcolm Delaney i Victor Claver, a u dva navrata vodili je i dvocifrenom razlikom. Darius Adams je tricom smanjio na prihvatljivijih osam koševa zaostatka koncem treće četvrtine.

Na pet poena Matta Janninga nadovezao se tricom Andrej Zubkov pa je prednost Lokomotiv Kubana narasla na najvećih 16 razlike. Perasovićeva momčad potpuno je stala u posljednjim minutama te nije imala snage na povratak u utakmicu. Lokomotiv je na kraju zasluženo došao do trećeg mjesta.

Po 21 koš kod Lokomotiva postigli su Malcolm Delaney (2/6 za dva, 4/6 za tricu, 5/6 slobodna bacanja) uz pet skokova te četiri asistencije i ukradene lopte te Ryan Broekhoff (3/3 za dva, 4/7 za tricu, 3/4 slobodna bacanja), dok je Andrej Zubkov ubacio 11 koševa (3/5 za dva, 1/5 za tricu, 2/2 slobodna bacanja).

Kod Laborala bilo je premalo raspoloženih igrača. Darius Adams ubacio je 25 poena (3/4 za dva, 6/12 za tricu, 1/1 slobodna bacanja), dok je Davis Bertans dodao 13 koševa (1/2 za dva, 3/6 za tricu, 2/2 slobodna bacanja). Darko Planinić je za deset minuta na parketu ubacio pet poena (1/1 za dva, 3/4 slobodna bacanja) uz dva skoka i asistenciju.