Franko Škugor upisao poraz na startu kvalifikacija Roland Garrosa

Branimir Korać • ponedjeljak, 16.05.2016.

Započele su kvalifikacije za drugi Grand Slam turnir sezone, a prvog dana u akciji je bio Franko Škugor. On je u prvom kolu kvalifikacija za protivnika imao Igora Sijslinga i izgubio je u tri seta...

Franko Škugor neće igrati u glavnom ždrijebu Roland Garrosa. U prvom kolu kvalifikacija nadigrao ga je Igor Sijsling koji je slavio u tri seta.

Sijsling je slavio za nešto više od dva sata, a Škugor može biti s razlogom nezadovoljan jer je imao dvostrukibreak prednosti u drugom setu i servis za meč u dva navrata.

U prvom setu Škugor se vratio iz breaka zaostatka, u 13 igri gubio je 3:0 pa 5:3, ali uspio je napraviti preokret i s 8:6 uzeti prvi set.

Drugi set donio je bolju igru Škugora koji je imao dva breaka prednosti te je servirao za meč kod 5:2 i 5:4, ali u oba servis gema nije osvojio niti jedan poen. Nizozemac je izborio tie.break i tamo je bio bolji sa 7:5.

Odluka je pala u trećem setu gdje je Škugor nakon 2:2 izgubio sva tri servis gema i upisao je poraz 6:7, 7:6, 6:3.

Sijsling ide dalje i u drugom kolu kvalifikacija igrat će protiv Grege Žemlje koji je svladao Stefana Kozlova također u tri seta.