Vodeni sportovi

Matea Samardžić nastavila sa sjajnim nastupima i osvojila brončano odličje u Londonu

Branimir Korać • utorak, 17.05.2016.

Mlada Splićanka Matea Samardžić osvojila je brončano odličje na Europskom prvenstvu koje se održava u Londonu. Samardžić je u utrci na 200 leđno s novim hrvatskim rekordom završila kao treća iza Katinke Hosszu i Darine Zevine...

Matea Samardžić potvrđuje veliki napredak i iz dana u dan bilježi sve bolje rezultate. Pokazala je to i na Europskom prvenstvu u Londonu gdje je na 200 leđno na kraju doplivala do brončanog odličja i to sjajnim nastupima od kvalifikacija do finala.

U finale je ušla s drugim rezultatom polufinala i onda je u finalu isplivala novi hrvatski rekord, pola sekunde bolji nego onaj u polufinalu. Zauzela je treće mjesto iza nedodirljivih Katinke Hosszu i Darine Zevine.

Samardžić je isplivala ovu dionicu za 2:09.24 i gotovo sekundu iza sebe ostavila Mađaricu Katu Burian te je pokazala kako želja za ulaskom u finale Olimpijskih igara u Riju nije nerealna.

Hosszu je isplivala odličnih 2:07.01, a Zevina je bila pola sekunde sporija. Ostale finalistice nisu bile blizu osvajanja odličja.

Inače, Samardžić je jedina hrvatska plivačica uz Sanju Jovanović koja je od samostalnosti uspjela doći do odličja na europskim prvenstvima. Jovanović ih zasad ima tri.