PPD Zagreb slavljem u Našicama došao na korak od obrane naslova

Mihaela Bradovski • srijeda, 18.05.2016.

Sedmo kolo Lige za prvaka donijelo je derbi između Nexea i PPD Zagreba, a sa sedmom pobjedom Plinari su došli pred vrata obrane naslova prvak...

Derbi susret Lige za prvaka odigran je u Našicama gdje su rukometaši PPD Zagreba slavili protiv Nexea 27:25. Ovom pobjedom Zagreb je došao na korak od obrane naslova prvaka Hrvatske.

Našičani su pružili odličan otpor gostima, puno jači nego u nedavnom polufinalu Kupa, ali Zagreb je ipak na kraju odnio pobjedu. Iako je samo deset minuta prije kraja Zagreb vodio sa šest razlike, Nexe je uspio doći na samo pogodak zaostatka u samoj završnici, ali gol Luke Šebetića nakon toga donio je konačnu odluku o pobjedniku.

Raspoloženi Ivan Stevanović skupio je 15 obrana dok je Šebetić postigao osam pogodaka. Kod Našičana pet golova postigao je Luka Sokolić.

Domaću pobjedu ubilježio je Varaždin protiv Zameta slaveći s 29:25. U završnici prvog poluvremena domaćin je stvorio razliku i u drugom dijelu bez ikakvih problema priveo je susret kraju.

12 obrana skupio je Matija Špikić, osam golova postigao je Marin Šipić, sedam Ivan Horvat, a šest Ante Tokić. Kod Riječana Mateo Hrvatin bio je strijelac šest puta, a Petar Jelušić dodao je pet golova.

Dubrava je u posljednjih 20 minuta susreta pregazila Umag. Imala je u 40. minuti samo gol prednosti, ali do kraja susreta napunila je gostujuću mrežu i slavila s visokih 38:27.

Sedam pogodaka postigao je Kristian Volar, a po šest su dodali Lovro Jotić i Marin Buneta. Kod Umaga po šest golova zabili su Valentino Ravnić i Vlado Matanović.