Branimir Korać • četvrtak, 19.05.2016.

Prva utakmica doigravanja za nastup u najvišem rangu njemačkog nogometa u sljedećoj sezoni završena je bez pobjednika. Eintracht je u Frankfurtu ugostio Nürnberg i nije uspio doći do pobjede, zadovoljio se remijem 1:1...

Niko Kovač nikako ne može biti zadovoljan rezultatom prvog susreta kvalifikacija za nastup u elitnom rangu Bundeslige sljedeće sezone. Njegov Eintracht na svom travnjaku remizirao je sa Nürnbergom 1:1.

Gosti su u Frankfurtu igrali s jasnim ciljem ne izgubiti i primiti što manje pogodaka. Napad im je bio u drugom planu, igrali su potpuno zatvoreno, a do pogotka su došli uistinu sretno i to bez da su zaprijetili domaćem golu u 90 minuta.

S druge strane Eintracht je sve pokušavao, no samo jednom je uspio izigrati gostujuću obranu i doći do pogotka. Sada je jasno kako će u Nürnbergu morati igrati konkretnije u napadu jer mu možda jedan pogodak i neće biti dovoljan za prolaz.

Od početka je domaćin uzeo stvari u svoje ruke i pritisnuo goste, ali u završnici prvog dijela do vodstva je stigao posve neočekivano Nürnberg. Sebastian Kerk izveo je slobodan udarac s desne strane, u kaznenom prostoru na loptu su išli Hasebe i Russ, Japanac ju je promašio, a ona se od noge Russa odbila u mrežu.

Inače, kapetan Eintrachta nastupio je na vlastiti zahtjev iako je otkriveno kako boluje od tumora koji je otkriven prilikom dopinškog testiranja.

U drugom dijelu Eintracht je krenuo po poravnanje i do njega je došao pogotkom Mijata Gaćinovića u 65. minuti. Svi pokušaji preokreta i hvatanja boljeg rezultata uoči uzvrata, bili su neuspješni, ostalo je 1:1.

Uzvratni dvoboj na rasporedu je 23. svibnja od 20 sati i 30 minuta.

• cameosis20.05.2016. u 19:32
    istina -- no nürnberg u 93 minute nije pucao niti JEDNOM na gol ... idemo ih zgaziti u gostima: AUSWÄRTSSIEG!!!!
    cameosis
  • narada10820.05.2016. u 14:59
    može Eintracht to preokrenuti, samo za to trebaju a) doprinos Alexa Meiera b) dobru obranu. Sad, ako se doda da je Nürnberg primio relativno malo golova u prošloj sezoni, plus da se SGE ne može baš pohavliti plodnošću njihovih napadača, onda znamo da će biti neizvjesno.
    narada108
  • Obrisan korisnik20.05.2016. u 14:49
    Jeste kriv i duzan sto je dao autogol. trebao je propustiti loptu, nista vise. Nürnberg ne bi nikada gol dao.
  • Veni vidi vici20.05.2016. u 09:02
    e šta ti je život, čovjeku otkriju rak a on iz ljubavi prema klubu odgodi liječenje nakon doigravanja kako bi pomogao momčadi u borbi za ostanak i onda ni kriv ni dužan zabije autogol