PPD Zagreb visokom pobjedom protiv Varaždina potvrdio 25. naslov prvaka Hrvatske

Mihaela Bradovski • petak, 20.05.2016.

Rukometaši PPD Zagreba obranili su naslov prvaka Hrvatske. Reklo bi se, ništa novo u hrvatskom rukometu. nastavili su tamo gdje su stali prošle sezone i još uvijek nema na vidiku momčadi koja bi mogla skinuti Zagreb s trona...

Od prvog prvenstva Hrvatske trofej prvaka nalazi se u rukama Zagrebaša. 25. uzastopna titula hrvatskog prvaka osvojena je dva kola prije završetka Lige za prvaka domaćom pobjedom protiv Varaždina 32:21.

Ovakav ishod sezone bio je izvjestan, PPD Zagreb ima uvjerljivo najjači kadar i svaki drugačiji rasplet predstavljao bi pravu senzaciju. Ligu za prvaka Zagrebaši su odradili zasad sa stopostotnim učinkom i izuzev susreta u Našicama, nitko im se nije posebno približio.

Nakon što su svladali Nexe u prošlom kolu, bilo je jasno da će Zagrebaši i prije posljednjeg kola proslaviti naslov prvaka i to su i učinili već prvom prilikom.

Varaždin je pružio dobar otpor Zagrebu u finalu Kupa prošli vikend, međutim u ovom susretu u drugom poluvremenu nije imao dovoljno snage i upisao je na kraju visok poraz.

Prvo poluvrijeme još je ponudilo neki ravnopravniji odnos, na odmoru je bilo samo plus tri za Zagreb, ali u drugom dijelu domaćin je odjurio, stvorio visoku prednost i na kraju slavio s dvoznamenkastom razlikom.

Najveći doprinos u ovoj pobjedi pružili su Mandalinić sa sedam golova te s po pet Šebetić i Horvat. Kod Varaždina Šipić je postigao poet golova.

U drugom susretu odigranom u petak Nexe je u gostima ponizio momčad Umaga slaveći s čak 45:18. Najteži poraz Umagu u ovoj sezoni nanijeli su gosti predvođeni s osam golova Tomislava Nuića te sedam Josipa Crnića.