Futsal Dinamo i Vrgorac protiv Splita i Nacionala traže majstoricu

Niko Rukavina • nedjelja, 22.05.2016.

Danas su na rasporedu uzvratne utakmice polufinala 1.HMNL. Nacional može do finala pobjedom u Vrgorcu, a Split Tommy ako pobijedi Futsal Dinamo u praznoj Martinovki.

Split Tommy i Futsal Dinamo prošle su subote odigrali utakmicu za pamćenje. Dinamo je na Gripama na odmor otišao s prednosti od 2:0, no pad koncentracije Modrih Splitovci su iskoristili u deset minuta nastavka i preko sjajnog Franca Jelovčića (koji je zabio hat-trick) došli do prednosti od 4:2.

No, Dinamo je do kraja izjednačio, u produžecima i poveo, kod 6:6 Davor Kanjuh je iz penala pogodio stativu, a Splitova vratnica se zatresla i u posljednjoj minuti produžetka pri konačnom rezultatu 7:6 za Split. Splitu je to bila četvrta pobjeda nad Dinamom ove sezone, koji je u tri proljetne utakmice pružio odličan otpor ponajboljoj momčadi lige.

Peta ovosezonska utakmica između dva rivala odigrat će se u praznoj dvorani Martinovka. Dinamo zbog kazne HNS-a odrađuje drugu utakmicu pred praznim tribinama (prva je bila isto protiv Splita). Dinamu će bučni navijači svakako faliti, no Modrima se nakon subotnje utakmice podignulo samopouzdanje i ne bi bilo iznenađujuće da izbore majstoricu u Splitu.

Nacional Zagreb u prvoj je utakmici s rutinskih 4:0 svladao Vrgorac u Zagrebu i došao na korak do plasmana u finale. Vrgorčani čekaju pobjedu nad Nacionalom još od 2013. kada su se susreli u finalu, a Nacional je slavio s konačnih 3-1 u pobjedama.

U tri ovosezonska susreta, Nacional je upisao, dakako, sve tri pobjede s ukupnom gol-razlikom 14:2. No, Vrgorčani nadu vide u činjenici da su domaćinska momčad, a u prvoj utakmici je najboljem strijelcu prvenstva Mladenu Kociću puknula metatarzalna kost te je za njega sezona gotova. Umjesto Kocića, Nacional je na povratak u tenisice privolio legendu kluba Koraba Morinu.