Vodeni sportovi

Trijumf britanskih štafeta za kraj Europskog prvenstva u plivanju

nedjelja, 22.05.2016.

Britanske štafete 4 x 100 m mješovito osvojile su naslove europskih prvaka u obje konkurencije za kraj plivačkog Europskog prvenstva koje je u nedjelju završilo na olimpijskom plivalištu u Londonu.

Najbolji rezultat posljednjeg dana ostvarila je Nizozemka Ranomi Kromowidjojo koja je u utrci na 50 m slobodno otplivala novi rekord europskih prvenstava (24.07). U istoj disciplini u konkurenciji plivača slavio je Francuz Florent Manaudou.

Hrvatska muška štafeta na 4 x 100 m mješovito, koja je nastupila u jutarnjim kvalifikacijama, diskvalificirana je zbog nepravilne izmjene.

Britanski predstavnici osvojili su najviše odličja (22) na ovom EP-u, ali su na vrhu ljestvice Mađari, jer su od 19 medalja osvojili 10 zlata, a Britanci sedam. Hrvatska je podijelila 23. mjesto s Portugalom zahvaljujući brončanom odličju 21-godišnje Splićanke Matee Samardžić na 200 m leđno.

Sljedeće Europsko prvenstvo bit će održano 2018. godine, također na tlu Velike Britanije, a domaćin je Glasgow.