Reprezentacija - prijateljske utakmice, 27.05.2016, 20:30 h, Koprivnica
Suci: Ognjen Valjić, Senad Ibrišimbegović, Davor Beljo (BiH)
Andrej Kramarić 9'
1:0(1:0) Moldavija
Moldavija

Niko Rukavina • petak, 27.05.2016.

Hrvatska nogometna reprezentacija u premijernom nastupu u Koprivnici s minimalnih 1:0 slavila je protiv Moldavije, 156. reprezentacije svijeta, koja je u Hrvatsku došla s maltene drugom postavom. Jedini pogodak na utakmici zabio je Andrej Kramarić.

Nicolae Milinceanu
53'
20
Eugeniu Sidorenco
60'
17
Andrei Cojocari
60'
19
Maxim Mihaliov
75'
18
Vladislav Ivanov
77'

Igor Dobrovoljski

Hrvatska je u prvoj od dvije pripremne utakmice pred Europsko prvenstvo minimalno svladala B momčad Moldavije. Vatreni su pokazali neuvjerljivu igru, vidjelo se da su noge teške, no slaba predstava protiv 156. reprezentacije svijeta, koja je u Koprivnicu došla bez nekoliko glavnih igrača, svakako ne ulijeva povjerenje pred početak Eura.

Hrvatska je utakmicu odigrala bez svojih najvećih zvijezda Luke Modrića, Ivana Rakitića, Marija Mandžukića, Darija Srne i Matea Kovačića, no Moldova je nastupila sa svojom drugom postavom, budući da zbog klupskih obveza nisu mogli nastupiti igrači Šerifa iz Tiraspola, Dacije iz Kišinjeva, Zarije Balti i Milsamija, kao ni kapetan Alexandru Gatcan iz Rostova.

Hrvatska je povela u 9. minuti preko Andreja Kramarića koji je iskosa pogodio na asistenciju Ivana Perišića. Nedugo nakon pogotka u odličnoj se šansi našao Šime Vrsaljko, koji je prebacio Ilia Cebanua, ali se lopta zaustavila na stativi suparničkog gola.

I Moldavija se u početnim minutama nekoliko puta odvažila i stigla do hrvatskog šesnaesterca, no, ubrzo je utakmica ušla u mirnije vode i sljedeću prigodu Vatreni su stvorili tek u 31. minuti kada je Marko Pjaca glavom pucao kraj gola.

Pokušao je do kraja poluvremena još dva puta Perišić no Cebanu i moldavski blok su bili sigurni. Hrvatska je u Koprivnici odigrala prilično loše poluvrijeme.

Ante Čačić na poluvremenu je izmijenio šest igrača. Umjesto strijelca Kramarića, ušao je Marko Rog, umjesto Marcela Brozovića Ante Ćorić, umjesto Perišića Duje Čop, umjesto Pjace Alen Halilović, umjesto Milana Badelja Domagoj Antolić te umjesto Domagoja Vide, Gordon Schildenfeld.

Prvu prigodu u nastavku Hrvatska je stvorila tek u 59. minuti, no Čop se nije dobro snašao pred moldavskim golom. Čop je u 70. imao još bolju prigodu, izašao je sam pred Cebanua, ali ga je od stativa spriječila od prvijenca u „kockastom“ dresu.

Dobru akciju nakon prigode Čopa imali su Halilović i Ćorić, no udarac potonjeg otišao je preko gola. Čop je ubrzo uposlio Nikolu Kalinića koji je dobio svih 90 minuta, ali je udarac napadača Fiorentine otišao kraj moldavskog gola.

Do kraja utakmice Kalinić se našao u još dvije dobre situacije, no jednom je pucao kraj gola, a drugi put se spetljao i loptu su izbili moldavski braniči.

Sljedeću i posljednju pripremnu utakmicu pred Europsko prvenstvo Vatreni će odigrati 4. lipnja na Rujevici protiv amatera iz San Marina.

• interreg29.05.2016. u 11:28
    Ni krvi ni mesa... Meni se čini ovo će biti jadno prvenstvo. Glavni igrači su umorni i prazni od duge sezone a pripreme su prekratke. Dva tjedna između finala lige prvaka i otvorenja prvenstva je stvarno genijalna ideja...
    interreg
  • Obrisan korisnik28.05.2016. u 12:42
    Kalinić je katastrofa od igrača... kad ga gledam, isto ko da gledam Čilića u tenisu.... bez krvi, bez želje... može jednom zabljesnut, ali čim dođe prvi pravi protivnik, njega nema nigdje.... dao bog da se prevarim i da odigra nekaj na EP, ali kod takvih me osjećaj jako rijetko vara.
  • dane-barca28.05.2016. u 11:43
    Promisli malo,Češka je uzela Maltu da glumi Hrvatsku posto ako se sjecas sa Maltom smo u proteklim kvalifikacijama imali puno muka,tako da...a sto se tiče San Marina zato nemam rijeci bez obzira sta rekli neshvatljivi protivnik,totalni amateri koje će nabiti ali nikakve koristi od te utakmice jer... [više na forumu]