Dodig i Melo bez plasmana u finale, predaju titulu pobjednika Roland Garrosa

Branimir Korać • petak, 03.06.2016.

Branitelji naslova pobjednika Roland Garrosa u konkurenciji muških parova, Ivan Dodig i Marcelo Melo, nisu uspjeli ući u finale, svladali su ih Feliciano i Marc Lopez sa 6:2, 3:6, 7:5...

Hrvatsko-brazilska kombinacija Ivan Dodig/Marcelo Melo neće braniti naslov pobjednika Roland Garrosa. Zaustavljeni su u polufinalu, bolji su bili 15. nositelji Španjolci Feliciano i Marc Lopez.

Dodig i Melo po prvi put susreli su se protiv vrlo dobre španjolske kombinacije koja je još u prošlom kolu uz dosta drame došla do pobjede.

Već prvi set pokazao je kako Dodig i Melo neće imati jednostavan zadatak, Španjolci su taj dio odradili odlično i dobili su set s glatkih 6:2.

Drugi set donio je uzvrat. Do same završnice nije bilo breakova, a onda kod 4:3 Dodig i Melo dolaze do 15:40, uzimaju servis protivnicima i zatim sa 6:3 poravnavaju na 1-1 u setovima.

U odlučujućem setu Dodig i Melo spasili su dvije meč lopte kod 5:4, ali kod 6:5 Španjolci dolaze do 15:40, realiziraju tu priliku i prolaze u finale.

Protivnika u finalu tek će saznati, a igrat će protiv bolje iz meča između braće Bryan te Kubota i Peye.