Reprezentacija - prijateljske utakmice, 04.06.2016, 20:15 h, Rijeka, Rujevica, gledatelja: 3.500
Suci: Žganec, Klančnik, Kovačič (Slovenija)

Branimir Korać • subota, 04.06.2016.

Hrvatska je stigla do svoje najviše pobjede u povijesti, na Rujevici je pregazila San Marino s 10:0 i u dobrom raspoloženju putuje na Europsko prvenstvo u Francusku...

Adolfo Jose Hirsch
53'
20
Eugenio Colombini
53'
12
Elia Benedettini
53'
14
Pier Filippo Mazza
77'
13
Michele Cervellini
77'

Pierangelo Manzaroli

Teško da dvoboj protiv San Marina može ući i u kategoriju ozbiljnijeg treninga za Hrvatsku. Već prvo poluvrijeme reklo je sve, Hrvatskoj je trebalo samo 20 minuta da postigne čak šest pogodaka i ponizi vrlo skromne goste.

No, privilegija je i biti reprezentativac San Marina. Odradiš smjenu na poslu, skupi se ekipa, putuje svijetom, odsjeda u hotelima i sparira profesionalcima diljem Europe. Mnogi sanjaju da uopće uživo i vide te igrače, a oni imaju priliku i igrati s njima.

Trebalo je 20 minuta da se otvori, a onda su golovi krenuli kao na pokretnoj traci. Bilo je prilika i u prvih 20 minuta, ali nedostajalo je preciznosti da bi u 21. minuti Hrvatska povela.

Luka Modrić odradio je najveći dio posla, pucao je s nekih 18 metara, lopta je na putu do gola pogodila Marka Pjacu i bilo je to dovoljno da vratar San Marina ostane na krivoj nozi i lopta lagano uđe u mrežu.

Bio je to okidač za nove golove. Drugi i treći došli su nakon ubačaja s lijeve strane. Prvo je Perišić asistirao Mandžukiću, a zatim i Dariju Srni za slične pogotke s druge vratnice te je u 25. minuti već bilo 3:0.

Nova tri pogotka pala su u razdoblju od 36. do 40. minute. Četvrti i peti bili su kopije, Srna je oba puta ubacio za Mandžukića koji glavom u padu zabija, a onda je uslijedio najljepši trenutak susreta, u 40. minuti Ivan Perišić iz slobodnog udarca krasno pogađa za 6:0.

Šestica na poluvremenu, a nastavak je slijedio u drugom dijelu.

U 51. minuti pao je i sedmi pogodak. Srna je nastavio seriju asistencija, ponovno je ubacio s desne strane, ovaj put nisko na peterac za Ivana Rakitića koji mirno zabija pokraj Simoncinija.

Uslijedile su brojne izmjene na obje strane, ali i oni s klupe znaju zabijati. U 59. minuti Pjaca je lijepo pronašao u sredini Nikolu Kalinića koji mirno pogađa praznu mrežu za povijesnih 8:0.

Nije pogodak, ali svakako treba istaknuti još dvije lijepe hrvatske akcije. prvo ona Kovačića i Kramarića koja je završila pokušajem loba Kramarića, a zatim pokušaj Vrsaljka iz voleja koji je dirao vratnicu.

U 73. minuti i deveti pogodak. Izveden je korner s desne strane, vratar San Marina nije uspio ukrotiti loptu, ona je pala točno do Kalinića koji pogađa praznu mrežu.

Deset minuta kasnije treći pogodak Kalinića i najljepši. Brza akcija Strinić za Perišića, niska lopta prema Kaliniću koji je petom podiže i šalje u mrežu.

Ostalo je do kraja tih 10:0, rekordnih i prvi put da Hrvatska postiže dvoznamenkasti broj pogodaka.

• Obrisan korisnik05.06.2016. u 22:04
    Znači bolje igrati sa recimo Nizozemskom i doma spušit 0:3 i onda prepun samopouzdanja otići na Euro.Ne trebamo mi ništa gledati gdje smo sa igrom ako naši daju 100 posto možemo odigrati sa svakim.Treba nam samo pravi pristup na Euru i možemo među najbolje!Da smo igrali sa bilo kim dežurni pljuvači... [više na forumu]
  • Šaljivac05.06.2016. u 12:56
    Opet krivi tovari. A eto jadan ja nisam moga od muke spavat cilu noć zato što je repka odradila trening sinoć.
    Šaljivac
  • Obrisan korisnik05.06.2016. u 12:38
    vidim da si amerikanac, no mi živimo u europi i po tome se ravnam. s druge strane brojke koje spominješ treba i dokazati. jer u africi i južnoj americi se sigurno više igra nogomet a košarka u europi i nogomet se ne mogu ni uspoređivati jer je nogomet daleko važniji. pa šta osztaje? tvoj SAD?... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.06.2016. u 12:19
    Ako profesionalcima iz Reala, Barcelone, Intera, Juventusa sa hrpom titula i odigranih velikih utakmica za samopouzdanje treba punjenje mreže amatera kojima je nogomet tek zabava poslije posla, onda je vjerojatnije da im treba psiholog.