EP 2016., skupina D, 2. kolo, 17.06.2016, 18:00 h, Stade Geoffroy Guichard - Saint-Etienne
Suci: Mark Clattenburg, Simon Beck, Jake Collin (Engleska)

Branimir Korać • petak, 17.06.2016.

Hrvatska je odigrala 2:2 protiv Češke, ispustila je vodstvo 2:0 i unatoč dobroj igri i svemu onome pozitivnom što je pokazala, grupa huligana ostvarila je naum i pokazala koliko joj je stalo do reprezentacije, sporta i igrača. Na "najljepši" način odužila se igračima na požrtvovnom i sjajnom nastupu više od 80 minuta...

Josef Šural
67'
12
Milan Škoda
67'
7
Tomaš Necid
86'
Pavel Vrba

(do 90'+8')
10
(do 61')

(do 90'+7')
Ante Čačić

Oni koje nimalo ne interesiraju nogomet i reprezentacija ponovno su izbili u prvi plan i uništili večer u kojoj se pripremalo novo hrvatsko slavlje. Ma i da je Hrvatska zabila treći pogodak, ostao bi gorak osjećaj, sve ono što se događalo u 86. minuti bio je udarac mokrom krpom po glavi. Što će se sada dogoditi, malo je nedostajalo da Clattenburg prekine utakmicu, sada ćemo kao Rusi i Englezi iščekivati kaznu Uefe, ne zaboravite u kakvom statusu Hrvatska već je.

Tamo gdje je stala protiv Turske, Hrvatska je nastavila protiv Čeha. Odlično prvo poluvrijeme, niz prilika i šteta je što je na odmoru bilo samo 1:0.

Od početka je Hrvatska pritisnula i Česi su imali samo jedno kratko razdoblje od pete do desete minute kada su presingom stvarali problem Hrvatskoj i iznošenje lopte bilo je problematično.

Međutim vrlo brzo Hrvatska je vratila kontrolu nad igrom i potpuno zagospodarila terenom. Posljednjih 20 minuta prvog dijela proteklo je apsolutnom dominacijom Hrvatske koja je stvorila niz prilika.

Krenulo je ubačajem Mandžukića za Perišića koji je uklizavao na loptu i zakasnio koji centimetar, pokušao je nakon njega raspoloženi Rakitić, ali nije niti on zabio.

U 37. minuti zicer je imao Rakitić nakon lijepe akcije s Mandžukićem, došao je pred Čecha, ali pucao je preslabo i Čech je to uspio obraniti.

Međutim u sljedećoj minuti Hrvatska dolazi do vodstva. Badelj je oduzeo loptu na sredini terena, proigrao Perišića koji se sjurio prema golu i lijepo pogodio suprotni kut.

Vrlo brzo moglo je biti i 2:0, Rakitić je sjajno ubacio iz slobodnog udarca, ali Vida i Ćorluka nisu se dogovorili tko će na loptu, krenuli su zajedno i prilika je propuštena.

Ništa se nije promijenilo u drugom poluvremenu. Hrvatska je nastavila sa sjajnom igrom i to joj se isplatilo.

Nakon 15 minuta igre u drugom dijelu došao je drugi pogodak. Brozović je uzeo loptu Plašilu, proigrao Rakitića koji krasno prebacuje Čecha i zabija za povećanje vodstva.

Odmah nakon toga igru je napustio Luka Modrić koji je osjetio probleme s mišićem, ali i nakon njegovog izlaska Hrvatska je nastavila nizati prilike.

U 63. minuti Čech je spasio ispred Brozovića, a onda tri minute kasnije Mandžukić promašuje iz sjajne pozicije.

Nakon tih promašaja stigla je kazna u 76. minuti. Rosicky je sjajno ubacio, a Škoda glavom pogodio u kut za smanjenje zaostatka.

Mogao je Brozović ubiti utakmicu u 80. minuti kada je sjajno okrenuo čuvara i ostao u izvrsnoj poziciji, no pucao je pokraj gola.

U 86. minuti huligani su izbili u prvi plan, likovi koje uopće ne zanimaju ni sport ni hrvatska reprezentacija, pobacali su baklje u teren, gađali topovskim udarom volontera, tukli se s ostalim navijačima na tribinama i uništili sve ono dobro što je Hrvatska dosad radila. Sramota! Je li njih sram? Ne, oni su ponosni.

Prekid je potpuno izbacio Hrvatsku iz takta i Česi poravnavaju preko Necida iz kaznenog udarca u 93. minuti.