Dinamo na kraju slovenskog dijela priprema svladao danskog prvaka

Branimir Korać • srijeda, 06.07.2016.

U posljednjem susretu na pripremama u Sloveniji Dinamo je igrao protiv Kopenhagena i upisao pobjedu 1:0. U susretu u kojem prilika nije nedostajalo pobjedu Modrima donio je Domagoj Antolić...

Nakon remija bez pogodaka protiv Steaue i remija iščupanog u posljednji trenutak protiv Panduriija, Dinamo je napokon došao do pobjede. Svladao je Kopenhagen s 1:0.

Danci su bili generalna proba uoči Vardara, Dinamo je pokazao napredak u odnosu na ranije utakmice što i ne čudi s obzirom da su se priključili i reprezentativci koji su tek kasnije ušli u Kranjčarov program.

U konkurenciji za nastup protiv Kopenhagena nije bio Marko Pjaca, službeno zbog prehlade, a neslužbeno zbog transfera koji se dovršava i Pjaca bi prema posljednjim informacijama vrlo brzo mogao krenuti prema Italiji.

Trenutak odluke u ovom posljednjem dvoboju dogodio se u 83. minuti kada je Šovšić izveo skraćeni korner, vratio loptu na rub kaznenog prostora, a od tamo je pucao Domagoj Antolić i pogodio kut Olsenovog gola.

Imali su Modri još niz dobrih prilika i mogli i ranije do pogotka, ali ponovno je zakazala realizacija. Prijetili su i Danci, najopasniji je bio Paragvajac Federico Santander, no mreža Ježine nije se tresla.

Treba svakako spomenuti i kako je prve minute u dresu Dinama nakon polugodišnje pauze odradio Josip Pivarić.

Dinamo: Ježina (od 84. Šemper) – Stojanović (od 73. Pivarić), Schildenfeld (od 85. Musa), Sigali (od 46. Benković), Matel– Antolić (od 85. Gojak), Machado (od 57. Jonas) – Rog (od 62. Olmo), Ćorić (od 57. Šovšić), Fernandes (od 68. Radonjić) – Henriquez (od 46. Hodžić)