MAXtv Prva liga, 1. kolo, 17.07.2016, 21:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 3947

Davor Mikulić • nedjelja, 17.07.2016.

Nakon pune tri sezone prvoligaški nogomet se vratio u Vinkovce. Cibalia je bila domaćin Hajduku koji je već u ranoj fazi utakmice došao do vodstva. Rezultat se nije mijenjao sve do sudačke nadoknade kada gosti potvrđuju pobjedu...

Matej Karačić
63'
25
Rodrigues Faria Tiago
79'
8
Ivan Prskalo
87'
Stanko Mršić
22
(do 59')
50
(do 46')
Marijan Pušnik

Iako prvih pola sata nije ukazivalo na to, u Vinkovcima se odigrala zanimljiva utakmica iz koje su puni plijen ipak odnijeli gosti iz Splita. Početne minute protekle su u ispitivanju snaga, Hajduk je uglavnom držao loptu u svojim nogama, a već u 18. minuti stigli su i do vodstva. Uz malo sreće, udarac Bašića odbija se od domaćeg igrača i završava u mreži Mladena Matkovića.

Na iduće uzbuđenje čekalo se zapravo sve do 30. minute. Cibalia je dobila prvi udarac iz kuta nakon kojeg lopta dolazi do kapetana Vitaića, a on neprecizno pogađa visoko iznad okvira vrata. Samo minutu kasnije domaćin je imao najveću priliku dotadašnjeg dijela susreta. Baša je s desne strane utrčao u kazneni prostor i lijevom nogom pokušao pogoditi suprotni kut, no tek malo pored vratnice.

U 35. minuti se još jednom u prigodi našao Bašić koji ne pogađa okvir vrata, a onda četiri minute kasnije domaći napadač Sandro Ugrina ne pogađa ono što bi jednostavno morao. Crnčević je s lijeve strane ubacio loptu u gostujući šesnaesterac, udarac Vitaića dolazi tek do Ugrine, a on s pet metara ne uspjeva pogoditi mrežu Stipice.

U nastavku su također gosti prvi zaprijetili. U 61., odnosno 63. minuti neuspješno su pokušavali Ismajili i Mujan, a onda kreće period kada je Cibalia bila puno bolja momčad. Domaćin je prijetio i pokušavao doći do pogotka, ali neuspješno. Pravi pritisak trajao je dvadesetak minuta.

Udarac Šimunca iz 68. minute završio je u bloku i lopta odlazi do Perice Šare koji ubacuje u pet metara, a nakon svega domaćin dobiva udarac iz kuta. Izveo ga je kapetan Vitaić, a nakon pokušaja loptu gosti izbijaju sa same gol linije. Nakon novog udarca iz kuta potpuno ista situacija, ali ovog puta gosti pogađaju Jerbića te lopta završava na gredi, a zatim ju gostujući igrač glavom izbija s linije.

U 74. minuti je domaćin stigao do pogotka. Međutim, pomoćni sudac je signalizirao nedozvoljenu poziciju pa promjene rezultata ipak nije bilo. Dvije minute kasnije Ugrinin udarac ne ugrožava Stipicu, da bi u 81. minuti Bašić upropastio obećavajući kontranapad Hajduka.

Tri minute prije isteka regularnog dijela utakmice na odbijenu loptu nalijeće Frane Vitaić i s dvadesetak metara ju šalje iznad okvira vrata. U prvoj minuti sudačke nadoknade, nakon sjajne asistencije petom, sve dvojbe otklanja Kožulj i postavlja konačnih 0:2.

• Veni vidi vici18.07.2016. u 22:51
    tebi ima repova, jer očito imaš neku mržnju, komplekse ili tko zna što prema Hajduku, ako je to tako kako ti tvrdiš otkud da nitko iz Cibalije nije ništa rekao protiv suđenja, pa čak ni Mršić koji inače ima običaj sucima prigovarat za svaku sitnicu?ovo sve što navodiš nema veze sa stvarnošću... [više na forumu]
    Veni vidi vici
  • vjesu18.07.2016. u 14:23
    Bitna je pobjeda posebno radi vjerojatno i najvaznije faze u sezoni. Treba sto duze ostati u Europi a doma ostati konkurentan.
    vjesu
  • Šaljivac18.07.2016. u 13:20
    A šta ćeš,orjuna radi na rušenju rvacke i uspostavi kraljevine shs na čelu sa srpskim kraljem.
    Šaljivac
  • Veni vidi vici18.07.2016. u 12:58
    to što je konačno odsudio jednu utakmicu bez repova ne znači da je odjednom postao pošten sudac, a još manje da ga zbog toga treba volit