Mihaela Bradovski • subota, 23.07.2016.

U susretu International Champions Cupa igranom u Melbourneu, Juventus je poražen od domaćeg Melbourne Victoryja nakon što je u 90 minuta rezultat bio 1:1, a onda Australci slavili boljim izvođenjem jedanaesteraca...

Desetkovani Juventus bez igrača koji su nastupili na Europskom prvenstvu, a među njima i Marija Mandžukića i Marka Pjace, nije uspio svladati Melbourne Victory. 1:1 bilo je u 90 minuta, a nakon toga Talijani su imali dva promašaja i Australci su slavili na penale.

U prvom poluvremenu Juventus je prijetio preko Paula Dybale iz slobodnog udarca te Danielea Ruganija dok je domaćin najbliže pogotku došao kada je Neto sjajno obranio pokušaj Besarta Berishe.

U drugom dijelu bilo je dosta promjena, a jedan od onih koji je ušao na poluvremenu, Carlos Blanco Moreno spektakularnim pogotkom gotovo s centra u 58. minuti doveo je Juventus do vodstva.

Ipak, domaćin je uspio doći do poravnanja preko Inghama kojeg je odlično proigrao George Howard u 83. minuti.

Ostalo je 1:1, izvodili su se penali, a presudio je promašaj Stefana Padovana u petoj seriji.

Sljedeći protivnik Juventusa bit će Tottenham 26. srpnja.