MAXtv Prva liga, 2. kolo, 23.07.2016, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 651

Davor Mikulić • subota, 23.07.2016.

Zanimljivu utakmicu s čak pet pogodaka gledateljima su u Koprivnici pružili Slaven Belupo i Cibalia. Vodio je domaćin i gubio, da bi četiri minute prije kraja stigao i do pobjede. Igrači Cibalije ponovno će imati za čim žaliti...

Vlatko Šimunac
46'
2
Matej Karačić
66'
15
Mate Crnčević
74'
Stanko Mršić

Bolje otvaranje susreta momčad Slaven Belupa nije mogla niti poželjeti jer već nakon samo tri minute igre stigli su do pogotka i minimalnog vodstva. Prizemni ubačaj s lijeve strane ispratio je gostujući stoper Ivan Zgrablić, no u pokušaju izbacivanja loptu samo smiruje za Ivanovskog, što domaći igrač ne propušta i donosi radost domaćim navijačima.

Na prvu veću prijetnju gostiju iz Vinkovaca čekalo se sve do 20. minute kada je slobodan udarac izveo Matija Mišić, ali ne uspjeva pogoditi okvir domaćih vrata. Samo dvije minute kasnije precizniji je zato bio Frane Vitaić koji susret rezultatski vraća na sami početak. Veliku pogrešku napravio je domaći branič koji loptu predaje točno u noge Vitaiću, a kapetan Cibalije nakon nekoliko koraka upućuje udarac s gotovo trideset metara i sjajno pogađa mrežu nemoćnog vratara.

Upravo je taj pogodak trebao Vinkovčanima nakon što su i u drugom susretu primili pogodak u ranoj fazi utakmice. Zaigrali su sigurnije i puno bolje, a domaćin je sve više padao u podređeni položaj.

U 28. minuti je Cibalia stigla i do drugog pogotka, no slavlje Sandra Ugrine nije dugo trajalo jer je sa strane signalizirana nedozvoljena pozicija. Međutim, u 37. minuti je bilo sve regularno i Vinkovčani stižu do preokreta. Ugrina je svojom loptom uposlio Edija Bašu, a on između trojice domaćih igrača pronalazi Tiaga koji ju desnom nogom mirno šalje iza leđa domaćeg vratara.

Domaćem treneru bilo je jasno kako stvari ne funkcioniraju baš najbolje pa se već početkom nastavka odlučio za dvije izmjene, a treću je obavio nakon samo deset minuta igre i upravo je ona, kako se pokazalo, probudila domaći sastav. Nekoliko minuta ranije vratar Marković je odlično zaustavio dobar pokušaj Vitaića iz slobodnog udarca, a u 58. minuti dogodila se sporna situacija u kojoj je linijski sudac signalizirao nedozvoljenu poziciju u trenutku kada se Ejupi sjurio prema Mladenu Matkoviću.

Sve češći i opasniji napadi Slaven Belupa isplatili su se u 73. minuti kada je svoj drugi pogodak na susretu postigao Mirko Ivanovski. Zaboravili su ga gostujući braniči pa je ostao potpuno usamljen ispred Matkovića kojem je malo nedostajalo da zaustavi njegov udarac glavom.

Ubrzo nakon izjednačujućeg pogotka uslijedio je i prekid tijekom kojeg je glavni sudac susreta igrače poslao u svlačionice. Domaćin je imao probleme s električnom energijom pa su prestali funkcionirati i reflektori na stadionu.

Prekid je možda bio ono što je najmanje trebalo domaćinu koji je vidio svoju priliku za novi preokret na susretu, no Cibalia im je upravo to omogućila. Povukli su se Vinkovčani potpuno na svoju polovicu i zadovoljni bodom čekali kraj susreta, a pobjedu domaćinu četiri minute prije isteka regularnog osigurava donosi Barić.

Mogao je Slaven Belupo možda biti i uvjerljiviji, no tri boda su najvažnija. Puno toga za žaliti još jednom imaju gosti koji su se prvo vratili u susret, preokrenuli rezultat u svoju korist, a onda ostali praznih ruku.

• Wilson24.07.2016. u 11:02
    Zašto nema sastava? Mislim da bi sve utakmice trebale imati tu osnovnu informaciju. Ne samo utakmice Dinama, Hajduka ili Rijeke.