Hrvatska uzvratila Sloveniji za poraz u Kopru

Petar Jenjić • utorak, 26.07.2016.

Pretposljednju su utakmicu uoči početka olimpijskog turnira rukometaši Hrvatske odigrali u Opatiji protiv Slovenije i pobijedili 22:20.

Hrvatska i Slovenija odigrale su i drugu pripremnu utakmicu uoči odlaska na Olimpijske igre. Nakon što je izabranike Željka Babića Slovenija ugostila u Kopru prije nekoliko dana, danas je Hrvatska uzvratila, kako domaćinstvom, tako i pobjedom.

Osim dva minimalna vodstva početkom utakmica, reprezentacija Slovenije je veći dio susreta bila u zaostatku. Prvo su poluvrijeme pogocima zaključili Štrlek i Karačić i time doveli Hrvatsku na četiri pogotka prednosti, najveću dotada na utakmici (13:9).

U nastavku je Hrvatska imala u dva navrata pet pogodaka prednosti. Međutim Hrvatska je ušla u probleme kada Slovenci serijom 4:0 izjednačuju na 19:19. Ipak, uzvraćaju Karačić jednim i Duvnjak s dva pogotka i osiguravaju hrvatsku pobjedu.

Posljednju će pripremnu utakmicu Hrvatska u Riju odigrati protiv reprezentacije Njemačke.

Najefikasniji je u redovima Hrvatske bio Karačić sa šest pogodaka, dok su Duvnjak i Štrlek postigli po četiri, a Brozović tri gola.