MAXtv Prva liga, 3. kolo, 29.07.2016, 20:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Marko Matoc, Dalibor Conjar, Bojan Zobenica
Aleksandar Jovičić 90'+2'
Slaven Belupo

Slaven Belupo došao do zasluženog boda protiv bezidejnog Dinama

Ante Dubravac • petak, 29.07.2016.

U trećem kolu Hrvatske nogometne lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Slaven Belupo. U čvrstoj utakmici s malo prilika sve najvažnije se dogodilo u sudačkoj nadoknadi. Gosti su poveli u 93. minuti, a konačnih 1:1 postavlja Benković minutu kasnije.

Nakon što su slavljem protiv protiv gruzijskog Dinama došli na prag četvrtog pretkola Lige prvaka nogometaši Dinama nastavili su s obavezama u domaćem prvenstvu. U Zagreb je stigao Slaven Belupo koji je u prva dva kola zabilježio dvije pobjede. Kako je i najavio Zlatko Kranjčar je napravio nekoliko izmjena pa su od prve minute na bekovskim pozicijama krenuli Sosa i Matel, u sredini je bio novopridošli Jonas dok su u vrhu napada bili i Hodžić i .

Susret je počeo u vrlo usporenom ritmu s obje strane, a prvu priliku su imali domaćini u 13. minuti kada je Henriquez pronašao Fernandesa čiji udarac iz vrlo dobre pozicije brani Marković. Uspavanku kojoj su gledatelji prisustvovali prekinula je velika pogreška Benkovića koji je u pokušaju vraćanja lopte Eduardu dodao do Ejupija, međutim domaći vratar spašava Modre.

Bilo je to sve od zanimljivosti u vrlo loših prvih 45 minuta u kojima se Slaven Belupo postavio čvrsto čekajući svoju priliku iz brzih protunapada dok je Dinamo bio potpuno bezidejan.

Drugo poluvrijeme udarcem s ruba šesnaesterca otvara Ejupi, međutim lopta ide preko gola, a vrlo slično s druge strane uzvraća Fernandes. Dinamo je bio nešto poduzetniji u nastavku, ali bez opasnosti za gostujućeg vratara.

U 70. minuti Rog je odlično pucao iz slobodnog udarca s nešto više od 20 metara, ali Marković spašava svoju mrežu. Možda i najbliže pogotku Dinamo je bio pet minuta prije kraja susreta kada Benković dobro reagira u gužvi, međutim Marković vrhunski reagira.

Kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk gledatelji su vidjeli dva brza pogotka. Prvo je Jovičić glavom pogodio za vodstvo gostiju da bi već u idućem napadu Benković snažnim udarcem s ruba šesnaesterca postavio konačnih 1:1.

U idućem kolu Slaven Belupo dočekuje Split dok će Dinamo gostovati u Vinkovcima.