MAXtv Prva liga, 3. kolo, 31.07.2016, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 4019

Rijeka svladala Osijek u Gradskom vrtu, domaćin pogodio vratnicu u završnici

Iz Gradskog vrta:Mario Katušić • nedjelja, 31.07.2016.

Nogometaši Rijeke nastavljaju savršen ovosezonski prvenstveni niz i to pobjedom u osječkom Gradskom vrtu. Za tri boda dovoljan im je bio jedan pogodak, a strijelac je bio bivši igrač domaćina Josip Mišić.

Bila je to zapravo vrlo tvrda utakmica u koju su obje momčadi ušle vrlo oprezno pa se tako prvo malo veće uzbuđenje vidjelo tek u 20. minuti. Josip Knežević je tada pokušao iz slobodnog udarca, ali Prskalo je bio siguran na lopti. Za iduće uzbuđenje trebalo je ponovno dvadeset minuta, a tada je viđen i pogodak.

Matei je u 40. minuti ubacio s lijeve strane, obrana Osijeka nije dobro očistila opasnost, što koristi Josip Mišić koji šutira, a lopta se odbija od obrambenog igrača Osijeka i ulazi u mrežu. Rijeka je tako povela iz svoje prve prilike na susretu. Dvije minute kasnije viđena je prilika za izjednačenje, ali Perošević jako loše puca desnom nogom s ruba kaznenog prostora.

U drugi dio Osijek ulazi s jednom zamjenom, priliku je dobio povratnik Karlo Lulić, koji je trebao unijeti dodatnog ritma u vezni red, ali nije uspio pronaći kvalitetnu suradnju s podosta indisponiranim suigračima. Tako je zapravo prvu priliku u drugom dijelu imala Rijeka i to pravi zicer.

Bila je to kontra po kakvoj je poznata momčad Matjaža Keka, posebno na gostujućim terenima. Sjajno se na desnoj strani izvukao Ristovski te ubacio potpuno samom Bezjaku, a ovaj glavom s peterca promašuje cijeli gol. Devet minuta kasnije još jedan zicer za Rijeku, možda još i veći. Gavranović je proigrao Bezjaka, no Slovenac promašuje još jednu čistu prigodu, odnosno obranio je Mikulić.

U samoj završnici Osijek je umalo došao do pogotka, pa se postavlja pitanje zašto im je 89 minuta trebalo za prvu suvislu akciju pred golom Rijeke. Prvo je to bio odličan skok Vojnovića, ali Prskalo odličnom intervencijom spašava svoju momčad, no još bolju priliku su domaći imali u posljednjem napadu na susretu. Ubačena lopta je preletjela gotovo sve te je došla do Grgića, čiji je udarac svladao Prskala, ali Rijeku je ovog puta spasila vratnica.

Gosti su tako došli do tri boda u svom prepoznatljivom stilu igre u gostima, dok Osijek kroz 89 minuta nije napravio gotovo ništa, osim što su bijelo-plavi izborili čak deset udaraca iz kuta, no iz njih nije bilo prave prijetnje. Osijek tako nije uspio dodatno oploditi gostujućih šest bodova iz prva dva kola, dok Rijeka nastavlja svoj sjajni ulaz u novu sezonu.