MAXtv Prva liga, 3. kolo, 31.07.2016, 19:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1027
Suci: Andrej Burilo, Miro Grgić, Dejan Berger
Dejan Radonjić 72'
Lokomotiva

Remi u Puli, Istra 1961 do prvog boda u novoj sezoni

Branimir Korać • nedjelja, 31.07.2016.

Nakon dva startna poraza, Istra 1961 uspjela je upisati prvi bod u novoj sezoni remiziravši s Lokomotivom 1:1. Istra je tako nastavila nevjerojatnu seriju utakmica bez pobjede, a Lokomotiva još uvijek čeka prvu pobjedu u novoj HNL sezoni...

Goran Tomić debitirao je na klupi Istre remijem, a na klupi Lokomotive također je bilo novo ime u odnosu na prva dva ovosezonska susreta. Tomislav Ivković naslijedio je Valentina Barišića kojeg je privremeno mijenjao Mario Tokić.

Bio je to važan dvoboj, posebno za domaćina koji za pobjedu ne zna još malo bit će i godinu danas. Međutim niti u ovom susretu nisu Puljani slavili, Lokomotiva je došla do boda i to zasluženo.

U prvih 20 minuta i jedni i drugi stvorili su nekoliko zanimljivih prilika od kojih su najbolje bile one Bouhne i Marića, no rezultat se nije mijenjao.

U 24. minuti domaćin dolazi do vodstva. Prošlosezonski član Šibenika Theophilus Solomon iskoristio je pogrešku Zagorca i doveo domaćina u vodstvo.

U drugom poluvremenu Lokomotiva je dominirala, bila je sve opasnija i napokon je probila domaću obranu u 72. minuti. Na ubačenu loptu dobro je reagirao Radonjić koji postiže svoj prvi gol u dresu Lokomotive.

Do kraja susreta promjene nije bilo, ostalo je 1:1.