MAXtv Prva liga, 4. kolo, 07.08.2016, 21:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 6860

Petar Jenjić • nedjelja, 07.08.2016.

Nogometaši Hajduka nastavljaju s pobjedama u domaćem prvenstvu. Večeras su na Poljudu svladali Istru 1961 rezultatom 4:0.

Uspješna europska utakmica u četvrtak protiv Oleksandrije već je trebala biti zaboravljena i pred Hajdukom je bila nova utakmica domaćeg prvenstva. Na Poljud je došla Istra koja i dalje nije znala za pobjedu te se u Split se došla braniti.

Preslabo je to bilo na početku od obiju momčadi. Gosti su u prvih pet minuta izveli dva kornera, no to je bilo sve od njih. Međutim ni Hajduk se nije pretjerano iskazao. Djelovao je presporo, tromo i jalovo.

Splićani su do vodstva došli pred kraj poluvremena. Jurkić je u šesnaestercu srušio Tudora, a sudac Bel dosudio je najstrožu kaznu. Siguran je izvođač bio Franck Ohandza.

Hajduk je u nastavku bio nešto konkretniji. Maganto je u 53. minuti pokušao iz voleja s ruba kaznenog prostora, no Iveša je obranio njegov udarac. Minutu kasnije pokušao je Toma Bašić iz slobodnog udarca, no vratar Istre ponovno je bio siguran.

Pušnikova momčad povećala je vodstvo u 60. minuti. Maganto je lijepo ubacio loptu u prostor prema Ercegu koji je bio na rubu zaleđa. Igrač Hajduka zaobišao je Ivešu i poentirao u praznu mrežu za 2:0. Domaćini su nastavili s napadačkom igrom. Said je lijepo odigrao povratnu loptu prema Vlašiću koji s dvadesetak metara puca povrh gola.

Nekoliko minuta kasnije Hajduk je još jednom poentirao. Said je na Vlašićevo dodavanje ubacio u pet metara, a Tudor je efektno petom pospremio loptu u gol. Konačan rezultat postavio je autogolom Žižić u 79. minuti. Pokušao je još jednom Vlašić početkom sudačke nadoknade, ali je pogodio vanjski dio mreže.

• Obrisan korisnik08.08.2016. u 21:38
    dvije stvari... prva: nikad me nemoj učit o nogometu i druga: nažalost glupo si izgubio 37 sekundi života. pozdrav majstore i živi u svom svijetu i dalje...
  • msc08.08.2016. u 08:30
    koje ti komplekse imaš, kad već nisi gledao utakmicu da si barem pogledao snimak golova u trajanju od 37 sekundi koji je stavljen, i da si lijepo zaustavio snimku prilikom magantovog ubacivanja lopte u prostor ercegu, onda bi vidio ne samo da erceg nije bio u zaleđu već da nije bio ni na rubu... [više na forumu]
    msc
  • The Phantom07.08.2016. u 23:39
    kme kme
    The Phantom
  • Obrisan korisnik07.08.2016. u 23:36
    "Maganto je lijepo ubacio loptu u prostor prema Ercegu koji je bio na rubu zaleđa". Nije bio na rubu zaleđa, nego u zaleđu. šta je to tako teško napisati?? Nije uopće bitno za rezultat jer istra ne bi ništa napravila ni da je hajduk nastupio sa 8 igrača, ali napiši onako kako jest.