Bologna uvjerljiva, Genoa teško, a Palermo do prolaza tek nakon produžetka

Nikola Raič • subota, 13.08.2016.
Bologna uvjerljiva, Genoa teško, a Palermo do prolaza tek nakon  produžetka

U sjeni spektakla u Riju polako se zahuktavaju događanja na zelenim travnjacima diljem Europe. Danas se nogomet igrao i na Čizmi i to treće kolo Kupa Italije…

Prvi su na teren izašli igrači Genoe i Leccea. U najboljoj utakmici dana vidjelo smo pet pogodaka i konačan prolazak domaćina za gol prednosti.

Nakon prvih 45 minuta mreže se nisu tresle i nitko nije očekivao spektakl kakav smo imali prilike vidjeti u nastavku. Domaćini su poveli preko Velosa nakon samo dvije minute igre u drugom dijelu, da bi gosti okrenuli rezultat u svoju korist do 62. Minute.

Strijelci za Lecce bili su Lepore i Torromino, no domaćin ipak nije dopustio iznenađenje, a za to su se pobrinuli Pandev i Pavoletti koji su pogocima osigurali pobjedu za Genou i prolazak među 16 najboljih momčadi talijanskog kupa.

Bologna je za razliku od Genoe imala nešto lakši posao protiv Trapanija, dva pogotka, po svaki u jednom poluvremenu bila su dovoljna za prolazak dalje.

Mrežu Trapanija načeo je Krejči u samom smiraju prvog dijela, a pitanje pobjednika riješio je Taider pogotkom za konačnih 2:0 tek što je počeo nastavak susreta.

Prolazak u osminu finala kupa ostvario je i Palermo, ali tek nakon dodatnih 30 minuta protiv Barija. U regularnom dijelu susreta nije bilo pogodaka.

Pogodaka nije bilo ni u 30 dodatnih minuta, ali sučev zvižduk čuo se tek u 123., a minutu ranije Čočev je zabio za pobjedu Palerma. Josip Posavec branio je cijelu utakmicu za Palermo.