Nikola Raič • petak, 19.08.2016.

Započelo je natjecanje u DFB Pokalu, a prve pobjede u šesnaestini finala upisali su Bayern, St. Pauli i Augsburg…

U strašnom sastavu istrčali su Bavarci kod Jene i ništa nisu prepustili slučaju. Odrađen je jači trening, a u konačnici je upisana pobjeda od pet razlike.

U prvom dijelu kod gostiju je briljirao Robert Lewandowski koji je postigao hattrick i tako sam riješio pitanje pobjednika u ovom susretu. Jeni su svi planovi o iznenađenju pali u vodu već u trećoj minuti, a raspoloženi Koczor je s nekoliko obrana spriječio još veću katastrofu nakon 45 minuta.

U nastavku je njemački prvak dodao još malo gasa te su Vidal i prinova iz Dortmunda, Hummels novim pogocima postavili konačan rezultat, Jena - Bayern 0:5.

St. Pauli je kod Lubecka tražio iskupljenje za loš ulazak u drugoligašku sezonu te su s 3:0 slavili kod Lubecka.

Nakon prvih 45 minuta gosti su pogotkom Hedenstada otišli na odmor s minimalnom prednošću. Nastavak je ponudio sličan nogomet. Gosti su bili bolji protivnik, a sve nedoumice oko pobjednika riješili su Gonther i Ducksch pogocima za konačnih 0:3.

I drugi bavarski bundesligaš uspješno je odradio prvo kolo kupa. Augsburg je slavio na gostovanju kod Ravensburga s konačnih 0:2.

Prvo poluvrijeme obilježio je Augsburgov Korejac Koo Ja Cheol koji je bio zaslužan za sva uzbuđenja do odmora. Prvo je zabio za vodstvo svoje momčadi, a zatim i zabilježio jedinu javnu opomenu u prvih 45 minuta. Mogao je Augsburg voditi i više da su njegovi napadači bili precizniji iz nekoliko obećavajućih prigoda.

I u nastavku su se domaćini grčevito branili, ali uspio je Augsburg zabiti još jedan pogodak za sigurnu pobjedu u Regensburgu. Strijelac je bio njihov najbolji napadač Bobadilla.