MAXtv Prva liga, 6. kolo, 21.08.2016, 19:00 h
2:1 Lokomotiva
Endri Cekici 58'
Lokomotiva

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.08.2016.

U sjeni Jadranskog derbija odigran je još jedan susret šestog kola MAXtv Prve lige, a u njemu je Lokomotiva poražena na gostovanju kod Intera 2:1...

Silvije Begić
63'
23
Mario Brlečić
68'
20
Khaled Mesfin
81'
Tomislav Ivković

Bivši igrač Lokomotive Jakov Puljić pokopao je svoj nekadašnji klub s dva pogotka i vodio je Inter do prve ovosezonske pobjede. S druge strane Lokomotiva i dalje ne zna za pobjedu u prvenstvu, upisala je i četvrti poraz te se nalazi na dnu ljestvice očito plaćajući ceh igranja u Europi i HNL-u paralelno.

Vrlo rano stvari su krenule krivim smjerom za goste. Već u osmoj minuti Lokomotiva je ušla u rezultatski minus. Marko Kolar pronašao je Puljića koji iz prve sjajnim udarcem s 18 metara zabija za vodstvo i ranu prednost.

Do kraja prvog dijela gosti su pokušavali doći do poravnanja, imali nekoliko solidnih situacija u posljednjih 15 minuta, ali mreža Čovića ostala je nedirnuta.

U drugom poluvremenu Lokomotiva je odmah pritisnula i to joj se isplatilo u 57. minuti kada Cekici lijepim udarcem izvan 16 metara poravnava na 1:1.

Iako su gosti bolje stajali na terenu, u 70. minuti ponovno su kapitulirali. Nakon ispucavanja Čovića, loše je reagirala Lokomotivina obrana, do lopte je ponovno došao Puljić i još jednom pogodio iza leđa Zagorca.

Do kraja susreta gosti su imali prilike za poravnati rezultat, ali nisu ih iskoristili i Inter dolazi do prve pobjede u novoj sezoni.