MAXtv Prva liga, 7. kolo, 28.08.2016, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1327

Niko Rukavina • nedjelja, 28.08.2016.

Hajduk je prekinuo prvenstveni niz od tri utakmice bez pobjede i svladao Lokomotivu u Kranjčevićevoj s 2:0. Bijeli su zabili po jedan pogodak u oba poluvremena, a Lokomotiva je cijeli drugi dio igrala s igračem manje zbog isključenja Siniše Rožmana.

U dvoboju ekipa koje su ovaj tjedan ispale iz europskih natjecanja, Hajduk je pobijedio rivale iz Zagreba i prekinuo negativan niz u prvenstvu. S druge strane, Lokomotiva je ostala na začelju ljestvice s tek dva boda iz sedam prvenstvenih kola, a ovo im je ujedno bio i četvrti prvenstveni uzastopni poraz.

Uvodne minute utakmice prošle su u prividnoj dominaciji Hajduka, ali bez prigoda na obje strane. Prvu šansu na utakmici imala je Lokomotiva u 24. kada je Eros Grezda izbio sam iskosa pred Hajdukovim golom, ali je Lovre Kalinić pravodobnim istrčavanjem otklonio opasnost.

Nakon tog pokušaja domaćina, utakmica se otvorila. U 27. Toma Bašić je sjajno opalio iz slobodnog udarca i pogodio gredu, a već u sljedećem napadu, Mirko Marić dobio je neočekivani poklon od Hajdukove obrane, našao se sam na pet metara od gola, ali je Kalinić još jednom dobrom reakcijom spasio svoja vrata.

Četiri minute kasnije Hajduk je poveo. Nikola Vlašić prošao je po lijevoj strani i ubacio za Ante Ercega koji se oslobodio čuvara i iz okreta zabio za vodstvo Bijelih. Lokomotiva je potom opet zaprijetila preko Marića, a u posljednjoj minuti poluvremena ostala je bez igrača u polju.

Siniša Rožman grubo je startao na Frana Tudora i zaradio isključujući žuti karton te je Lokomotiva u nastavak utakmice ušla s deset igrača.

Hajduk je udvostručio prednost u 63. minuti. Bašić je izveo korner, a Fran Karačić, koji je ušao na poluvremenu utakmice, skrenuo je loptu u vlastitu mrežu za 2:0 vodstvo Hajduka.

Do kraja utakmica bilo je polupokušaja s obje strane, ali se rezultat nije mijenjao i Hajduk je upisao vrijednu prvenstvenu pobjedu, a Lokomotiva je ostala na začelju ljestvice