Duje Čop 58'
Hrvatska

Hrvatska uvjerljivom pobjedom u Sisku obilježila Segestin rođendan

Iz Siska:Branimir Korać • srijeda, 31.08.2016.

Hrvatska nogometna reprezentacija odradila je trening utakmicu u Sisku protiv Segeste, domaćeg trećeligaša koji se nalazi u teškoj situaciji.

Antonio Poljak
46'
14
Marko Filipović
46'
24
Mato Barišić
46'
13
Luka Grgić
46'
8
Luka Kožić
46'
18
Matija Sertić
46'
12
Filip Skender
46'
6
Luka Horvat
70'
20
Franko Vorkapić
84'
21
Ivan Stojaković
84'

Ante Čačić

Čast da odigra prvu utakmicu protiv Hrvatske nakon nastupa na Europskom prvenstvu, dobila je Segesta. Kao prije deset godina kada je Segesta slavila 100 godina od osnutka, tako je i danas Hrvatska gostovala u Sisku. U tom prošlom susretu Hrvatska je odnijela pobjedu 6:2, a danas je bila još uvjerljivija.

Pred dobro popunjenim tribinama u Sisku, Čačićevi izabranici već u prvom poluvremenu napunili su mrežu domaćina, no tu nisu stali i nastavili su i u drugom dijelu unatoč brojnim izmjenama.

Hrvatska je do vodstva stigla nakon sedam minuta igre kada je Mandžukić iskoristio dobro dodavanje i iz blizine zabio, a na novi pogodak čekalo se sve do 32. minute.

U tom razdoblju Hrvatska je stvorila nekoliko lijepih prilika, posebno se isticao Andrej Kramarić i upravo on zabio je drugi hrvatski gol. Odlično mu je asistirao Pjaca i Kramarić nije pogriješio.

Pjaca je i u sljedećoj minuti upisao asistenciju, ovaj put pronašao je Mandžukića za 3:0 Hrvatske da bi u završnici prvog poluvremena dva pogotka dodao i Ivan Perišić.

Posebno atraktivan bio je drugi Perišićev gol kada je iz voleja u padu iz dosta teške pozicije krasno pogodio u suprotni kut, a za taj potez zaslužio je ovacije s tribina.

U drugo poluvrijeme i jedni i drugi ušli su s dosta promjena u sastavima, a posebnu glad za golovima pokazao je Nikola Kalinić.

Kalinić je pogodio za 6:0 već nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu te za 8:0 na krasno dodavanje Matea Kovačića. U međuvremenu zabio je i Duje Čop te je Hrvatska već nakon 64 minute imala visokih 8:0.

Čačićevi izabranici malo su podignuli nogu s gasa i Segesta je došla do daha pa su tako i domaćini imali nekoliko zanimljivih situacija iz kojih su mogli poentirati. Posebno dobru priliku propustio je Marko Filipović koji je bio sam na desetak metara iskosa, ali je bio neprecizan.

U samoj završnici malo zadovoljstva domaćinima priuštio je Luka Kožić koji je glavom smanjio na konačnih 8:1.

U svakom slučaju ugodno poslijepodne u Sisku, rezultat je bio u drugom planu, Hrvatskoj je ovo poslužilo kao proba za Tursku, a Siščanima kao jedinstvena prilika da vide uživo najbolje hrvatske nogometaše.