Samopouzdana Ana Konjuh izborila priliku za uzvrat Radwanskoj

Sportnet • subota, 03.09.2016.

Ana Konjuh nastavlja pobjednički niz na US Openu. Na turniru na kojem se prije tri godine naslovom oprostila od juniorske konkurencije, sada je naznačila da korača prema teniskom vrhu. Dokazala je to ulaskom u drugi tjedan Grand Slama, prvi put u karijeri, svladavši Uzbekistanku koja igra pod američkom zastavom Varvaru Lepčenko, u tri seta, ali bez pretjerane neizvjesnosti.

AUTOR: Jurica Godina

18-godišnja Dubrovkinja je munjevito otvorila susret, za razliku od Lepčenko kojoj je trebalo podosta vremena da ulovi pravu brzinu. Iako, odmah je bilo jasno kako ishod dvoboja većim dijelom ovisi o Konjuh, koja je znatno kvalitetnija i s daleko većim potencijalom od suparnice.

No, da će meč biti izazovan pokazao je odgovor Amerikanke na break Konjuh u petom gemu prvog seta. Naša je tenisačica bila suočena s 0:40, nakon toga i pogrešnim uzvikom sutkinje, da bi iz svega toga samopouzdano izašla s pet poena uzastopce i potvrdom prednosti, koja do kraja prvog seta nije dolazila u pitanje.

Ukupno poena: 83 - 70

Kako to obično biva u ženskom tenisu, Lepčenko se uspjela vratiti, prije svega zahvaljujući neprisiljenim pogreškama Konjuh, koja ih je u drugom setu načinila čak 12, sedam više od suparnice.

Karakter Dubrovkinje dolazi do izražaja u presudnim trenucima. Sjajno otvara odlučujući set, dolazi do prilike koju odmah i koristi, te potvrđuje break. Pritisak servisa za meč je izbjegla u osmom gemu, potvrdivši u tim trenucima najveći rezultat seniorske karijere.

Njezini moćni udarci stvarali su silne probleme Lepčenko, kao i njezin servis. Koliko je Ana Konjuh samouvjerena govori podatak da je iskoristila četiri od pet break-lopti. I više nego dovoljno za veliku pobjedu.

Sljedeće kolo bit će poslastica. Agnieszka Radwanska. Nesretna protivnica nesretne Ane Konjuh u Wimbledonu, kada je naša tenisačica bila na poen do meča, ali je kod 7:7 u trećem setu nezgodno stala na lopticu i iskrenula skočni zglob. Idealnu priliku za uzvrat dobila je i ranije nego što je mogla očekivati.