MAXtv Prva liga, 8. kolo, 09.09.2016, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 2635

Nikola Raič • petak, 09.09.2016.

Nakon reprezentativne stanke vraćamo se zbivanjima u nacionalnim prvenstvima. Ono hrvatsko otvorili su Inter i Hajduk, a nakon 1:1 svakoj momčadi pripada po jedan bod...

Tomislav Hanžek
46'
19
Marin Zulim
65'
4
Silvije Begić
79'
Marijan Pušnik

Unatoč terenskoj inicijativi i nizu prilika pred vratima Intera, Hajduk ostaje bez dva boda na gostovanju u Zaprešiću. Domaćinu je rani pogodak bio dovoljan za bod, a tek u završnici susreta Splićani su uspjeli postići pogodak za izjednačenje.

Utakmicu je za domaćina, koji je slabo ušao u natjecanje, najavio novopridošli Tomislav Šarić: “Znamo što Hajduk predstavlja u hrvatskom nogometu. No, ta utakmica nosi tri boda kao i svaka druga. Igramo doma, dat ćemo sve od sebe da ti bodovi pripadnu nama.”

S druge strane, goste je “zastupao” trener Marijan Pušnik: “"Reprezentativnu stanku iskoristili smo za malo pojačani trening. Stanje momčadi je dobro, zadovoljan sam njihovim pristupom. Znamo kako Inter igra, analiziramo sve utakmice, pogledamo šest, sedam utakmica od svakog protivnika. Znamo koje su im prednosti i mane, znaju i oni za nas. Nema tu mnogo filozofije. Od svojih momaka tražim na svakoj utakmici pun angažman, neovisno o protivniku. U hrvatskoj ligi svaka momčad može pobijediti svakoga, a uz pravi odnos i shvaćanje utakmice te ispunjavanje zadataka vjerujem da bismo trebali pobijediti u Zaprešiću, dakako, uz dužno poštovanje protivniku.”

Obje momčadi imale su problema s izostancima, tako domaćini nisu mogli računati na Brlečića, a “Bijeli” na Kalinića, Vlašića, Saida, Ercega i Jeffersona.

Prvi dio je protekao u blagoj inicijativi gostiju, ali mrežu su tresli samo domaćini i to već u petoj minuti. Strijelac za konačan rezultat prvog dijela bio je Puljić.

Pokušavali su Hajdukovci iz nekoliko različitih pozicija i stvorili nekoliko solidnih prilika, ali sve je to bilo ili neprecizno ili nedovoljno dobro da se savlada raspoloženi Čović.

U nastavku susreta Hajduk nastavlja s napadima, trener Pušnik brzo radi tri izmjene, ali realizacija se ne mijenja. Pokušavali su Bašić, Kožulj i Vojković, ali mreža Intera i dalje je bila netaknuta.

Posljednjih 20-ak minuta susreta obilježili su još snažniji napadi gostiju, a u glavnoj ulozi bio je Fran Tudor. Prvo je mladi Zagrepčanin propustio veliku priliku u 74. minuti kada je izašao sam pred Čovića, no ovaj je sjajno reagirao.

Ipak, tri minute kasnije, Interu nije pomogao ni Čović, a Tudor vraća Hajduku rezultatsku ravnotežu. Iako je utakmica produžena čak šest minuta, zbog nekoliko medicinskih intervencija, više nismo vidjeli pogotke.