Niko Rukavina • subota, 10.09.2016.

U sjajnoj atmosferi Šalate pred dvije tisuće navijača Futsal Dinamo i Doukas remizirali su u revijalnoj utakmici pred početak nove sezone. Utakmica je bila vrlo sadržajna, Grci su vodili tri puta, a Dinamo dva, no na kraju je završila bez pobjednika.

Trećim spektaklom na Šalati Futsal Dinamo je krenuo u novu sezonu. Utakmica protiv Doukasa odigrana je pred oko 2000 navijača koji su još jednom napravili fenomenalni dekor na tribinama.

Iako se radilo o revijalnoj utakmici, dvoboj je bio vrlo neizvjestan i efikasan. Na kraju je završilo 5:5, a obje su se ekipe nekoliko puta izmjenjivale u vodstvu. Prvi je poveo Doukas, da bi Hrvoje Penava ubrzo izjednačio za 1:1.

Grci nekoliko minuta kasnije ponovno vode, a Penava odmah pogađa za novo izjednačenje. Dinamo je prvi puta došao u vodstvo minutu prije kraja prvog dijela kada je precizan bio Sadat Ziberi. Ipak, početkom nastavka, Grci postavljaju na 3:3, da bi novo vodstvo Dinamu donio Kristijan Grbeša.

No, igrači Doukasa utakmicu su odigrali beskompromisno i nisu se uplašili glasnih Dinamovih navijača. Najbolji igrač gostiju Patterson nekoliko minuta prije kraja postiže dva brza pogotka i Grcima donosi neočekivanu prednost. Od poraza pred svojim navijačima Dinamo je spasio hrvatski reprezentativac Grbeša svojim drugim pogotkom na utakmici.

Nakon utakmice igrači Dinama popeli su se na tribine i zajedno s Bad Blue Boysima proslavili ulazak u novu sezonu koja počinje 30. rujna, utakmicom protiv pojačanog Novog Vremena iz Makarske.