Ana Konjuh za samo sat vremena do drugog kola u Guangzhouu

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.09.2016.

Treća nositeljica turnira u Guangzhouu nije imala problema u prvom kolu. Ana Konjuh svladala je Njemicu Tatianu Mariju s glatkih 6:2, 6:2...

Nakon odličnih igara na US Openu, Ana Konjuh nastavlja sezonu u kineskom Guangzhouu gdje je uspješno prošla prvo kolo. Njemica Tatiana Maria nije bila prezahtjevan protivnik i sve je riješeno za samo sat vremena.

Konjuh je upisala pobjedu 6:2, 6:2 uz samo jedan izgubljeni servis gem i to u prvom setu dok se još "zagrijavala", nakon toga imala je još jedan "krizni", a svi ostali završili su na njezinoj strani bez previše muke.

S druge strane 117. igračica svijeta pošteno se namučila na svakom svom servisu i čak pet puta izgubila je gem na svojem početnom udarcu.

Njemica je krenula s vodstvom 2:0 da bi nakon toga Konjuh nanizala šest gemova i uzela prvi set sa 6:2. Na servisu za set izvukla je 0:40 i toj seriji od šest uzastopnih gemova u prvom setu, dodala je i prva dav u drugom te se odmah odvojila.

Kod 3:1 Maria je još jednom izgubila servis i do kraja seta Konjuh rutinski odlazi do pobjede i prolazi dalje.

U drugom kolu Konjuh će igrati protiv bolje iz meča između Vanije King i Sofije Šapatave, Amerikanka je favorit u tom susretu i izgledna protivnica naše najbolje igračice.