Dario Dodić • srijeda, 21.09.2016.

Roma i Juventus idealno su odradili nastupe u petom kolu Serie A, uvjerljivim pobjedama na domaćem travnjaku. Inter je upisao nova tri boda s Ivanom Perišićem u sastavu od prve minute, dok je Brozović utakmicu gledao s tribina...

Nastup Ivana Perišića protiv Juventusa očito se svidio nizozemskom strategu na klupi Intera Franku de Boeru koji ga je na gostovanju kod Empolija stavio u početni sastav. Ivan je svojim prodorima po boku i ubačajima unosio nered u redove Empolija te je odigrao svih 90 minuta. Kao što je i najavljeno, Marcelo Brozović zbog klupske nediscipline nije bio u zapisniku. Pitanje pobjednika riješeno je vrlo rano, raspoloženi Icardi tresao je mrežu u desetoj i 17. minuti, za konačnih 2:0 i nova tri boda Intera.

Nakon kiksa protiv Intera u početni sastav Juventusa protiv Cagliarija vratio se Gonzalo Higuain umjesto Marija Mandžukića, a Argentinac je treneru Allegriju vratio pogotkom u 34. minuti za 2:0. Prvi je pogodak postigao Rugani u 14. minuti, a na odmor je Stara dama otišla s visokih 3:0, treći je pogodak djelo Danija Alvesa. Konačnih 4:0 postavio je Ceppitelli pogotkom u svoju mrežu u 84. minuti. Marko Pjaca u igru je ušao u 72. minuti umjesto Dybale, imao je sjajnu šansu postići svoj prvi gol u Serie A, sam je izašao pred Storarija, ali je pucao preko gola. Mandžukić je odigrao posljednjih desetak minuta, u igru je ušao umjesto Higuaina.

Roma je s uvjerljivih 4:0 na svom travnjaku svladala Crotone koji i dalje čeka prvu pobjedu u Serie A. Od samog početka bilo je jasno da se pridošlicama u najviši rang talijanskog nogometa ne piše dobro. U 26. minuti El Shaarawy doveo je Romu u vodstvo, a u 37. minuti Salah je udvostručio prednost Rimljana. Dvama pogocima u drugom dijelu priču je zaključio Edin Džeko, a šlag na tortu bio je i promašeni jedanaesterac Crotonea, točnije Szczesny je sjajno obranio Palladinov pokušaj iz najstrože kazne.

Palermo je svoju prvu pobjedu u novoj sezoni Serie A ostvario na gostovanju kod Atalante. Sva tri boda gostima donio je Ilija Nestorovski u 89. minuti nakon ubačaja Mate Jajala iz kornera. Josip Posavec branio je svih 90 minuta za Palermo i sačuvao mrežu netaknutom, dok je asistent Jajalo ušao u igru u 59. minuti.

Udinese i Fiorentina odigrali su vrlo atraktivnu i golovima bogatu utakmicu koja je završila podjelom bodova 2:2 s čak tri Hrvata na travnjaku od prve minute. U dresu Udinesea susret je započeo Stipe Perica (izašao u 71.), dok su za Fiorentinu svih 90 minuta odigrali Badelj i Milić, dok je Nikola Kalinić u igru ušao tek u 61. minuti. Golijadu je za Udinese otvorio Zapata u 26., a na 1:1 je poravnao Babacar samo četiri minute kasnije. Na 2:1 povisio je Danilo u posljednjoj minuti prvog poluvremena, a za konačnih 2:2 pobrinuo se Bernardeschi iz najstrože kazne u 52. minuti.

Genoa Ivana Jurića došla je do velikog boda na domaćem terenu protiv Napolija. Rezultat 0:0 sugerira miroljubivu podjelu bodova no navijači su svjedočili vrlo nervoznoj utakmici koju je sudac Damato smirivao sa šest žutih kartona. Ivan Strinić i Marko Rog utakmicu su odgledali s klupe.

Chievo i Sassuolo sve su zanimljive trenutke ugurali u prvih 45 minuta. Poveo je Chievo prekrasnim pogotkom Rigonija u 21. minuti, a privremeno izjednačenje Sassuolu donosi Defrel sedam minuta kasnije. Konačnih 2:1 postavlja u 40. minuti Castro glavom nakon ubačaja iz kuta.

Pescara i Torino odigrali su 0:0, uz dva crvena kartona gostiju (Acquah 45., Vives 78.). Robert Murić nije nastupio za Pescaru, svih 90 minuta proveo je na klupi za pričuve.

• qvestor22.09.2016. u 12:23
    a stvarno čudan naslov "Higuainu prednost pred Mandžukićem" pa normalno kad Mandžukić nije efikasan u završnici on ima kvalitetu ali nije gol igrač i to vide svi osim našeg izbornika