MAXtv Prva liga, 10. kolo, 23.09.2016, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1989

Filip Martinović • petak, 23.09.2016.

Lokomotiva i Dinamo otvorili su 10. kolo Maxtv prve lige na Kranjčevićevoj. Nakon tri uzastopna poraza, Lokomotiva je uspjela upisati dvije uzastopne pobjede protiv Slaven Belupa i Cibalije, dok je Dinamo nakon poraza od Osijeka, Lyona i Rijeke svoje 'zagrebačke prijatelje' dočekao s novim trenerom Željkom Sopićem. Slavili su 'modri' golom Filipa Benkoviča u 81. minuti.

Prvo poluvrijeme nije nam dalo previše prilika, tek ponešto na kraju prvog dijela, no to nije bilo dovoljno da bismo vidjeli barem jedan pogodak. Početne minute protekle su bez većih prilika, tek u 20. minuti je zaprijetio Dinamo, nakon kornera preko gola pucao je Ante Ćorić. Nova prijetnja za Zagorca bila je u 27. minuti, pucao je Soudani, ali domaći vratar je obranio. Prva prijetnja Lokomotive viđena je u 33. minuti, a to je bila i najbolja prilika na utakmici, Doležal je dočekao loptu koju je loše ispucao Sigali, ali je loše pucao.

Drugo poluvrijeme nije bilo ništa življe, ali smo ipak vidjeli nešto više zanimljivih situacija te jedan pogodak. Najbolja prilika viđena je u 51. minuti kada je Bočkaj dobro pucao, ali je zatresao samo vanjski dio mreže. U 57. minuti Soudani je glavom zabio gol, ali je poništen zbog zaleđa. Veliku priliku u 72. minuti imala je Lokomotiva kada su tri njihova igrača krenula na gol gostiju, ali je sudac Jović sudio prekršaj, trener 'lokosa' Ivković nije mogao vjerovati. Odmah nakon toga novu je kontru izvela Lokomotiva, na kraju je Grezda pucao preko gola iz vrlo dobre pozicije.

Dinamo je do vodstva stigao u 82. minuti, Olmo je prsima spustio loptu za Filipa Benkovića koji je uspio savladati Zagorca.

Dinamo se ovom pobjedom izjednačio s drugoplasiranim Osijekom te stigao na bod zaostatka od Rijeke, no i Osječani i Riječani imaju utakmicu manje. Lokomotiva je ostala na osam bodova na sedmom mjestu.

• Caracalla24.09.2016. u 02:31
    Pa izazov je pobijediti a da to izgleda legitimno. Pobjeda 1-0 unutar zadnjih 10 minuta utakmice znaci da nije moglo bolje. Cestitke na odlicnoj predstavi.
    Caracalla
  • Šaljivac23.09.2016. u 22:49
    Jučer popodne,na rtl-ovim vijestima su najavili kako je pred trenerom i igračima Dinama novi prvenstveni izazov. Nisam moga izdržat,a da ne puknem od smijeha. Ne znam kako ti novinari uspiju radit takve najave i izdržat da se barem malo ne podsmijehnu. Očito su dobro utrenirani.
    Šaljivac
  • narada10823.09.2016. u 22:30
    a da, pomješao sam lige. 12 naravno.
    narada108
  • Duje7723.09.2016. u 22:18
    Mislite 12 valjda! Čestitke treneru Sopecu i odlična reakcija momčadi pred Juve, a protivnik mlad, goropadan i ne preza od ničega da nam otkine bod ili čak tri.