MAXtv Prva liga, 10. kolo, 24.09.2016, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 6061

Filip Martinović • subota, 24.09.2016.

Hajduk je na Poljudu dočekao momčad Cibalije u utakmici desetog kola Maxtv Prve lige. Splićani su slavili s visokih 6:1 te na taj način najavili nedjeljni derbi protiv Dinama na Maksimiru. Golove za Hajduk zabili su Said, Kožulj, Jefferson, Futacs te dva Ohandza, dok je za goste zabio Dabro.

Matej Karačić
62'
24
Matej Grafina
62'
14
Jamal Khatib
80'
Stanko Mršić

Hajduk je bolje otvorio prvo poluvrijeme, dominirao je, a gosti su se probudili tek krajem prvog dijela. Domaćin je poveo iz svoje prve prijetnje u sedmoj minuti, Erceg je podvalio dobru loptu za Ahmeda Saida koji je s desetak metara pogodio mrežu Matkovića.

Prva prijetnja Cibalije viđena je u 28. minuti kada je zaprijetio Baša, ali zatresao je samo vanjski dio mreže. U 32. minuti Hajduk je bio vrlo blizu novog pogotka, Erceg je s ruba kaznenog prostora pucao iz okreta lijevom nogom, ali je pogodio stativu.

Stativu Hajduka kaznila je Cibalia koja je u 34. minuti izjednačila, Čuljak je ubacio s lijeve strane, Vitaić s jedne stative prebacio na drugu do Dabre koji je pogodio mrežu Kalinića.

Hajduk je bolje otvorio drugo poluvrijeme, željan pobjede, pa je prilika viđena već u 51. minuti, Juranović je ubacio s desne strane za Tudora koji je za malo zakasnio. No, tri minute kasnije Hajduk je opet poveo, strijelac prvog gola Said podvalio je dobru loptu za Francka Ohandzu koji je zabio pored Matkovića za 2:1.

Tri minute kasnije, Tudor je promašio zicer, Ohandza ga je uposlio, a ovaj je promašio praktično prazan gol. Dvije minute kasnije opet velika prigoda, ovog puta je Juranovićev pokušaj otišao malo pokraj gola.

Na 3:1 povisio je Zvonimir Kožulj, uputio je slobodni udarac s 20 metara koji je pogodio živi zid, ali je odbijanac sjajnim udarcem poslao u mrežu.

Drugi gol na utakmici u 84. minuti zabio je Franck Ohandza, prekrasan pogodak s 15-ak metara kojim je postavio rezultat na 4:1. Za 5:1 je zabio Brazilac Jefferson koji je dočekao odbijanac nakon prekida koji je izveo Maganto. Već minutu kasnije mađarski napadač Marko Futacs postavio je konačnih 6:1, iskoristio je veliku grešku gostujuće obrane i zabio svoj drugi prvenstveni pogodak.

Hajduk je ovom pobjedom ostao u priključku za vodećim momčadima, nalazi se na četvrtom mjestu s 20 bodova, dva manje od Dinama i Osijeka, te tri manje od vodeće Rijeke. Cibalia je posljednja s četiri boda.