Gran Canaria do prvog velikog trofeja u klupskoj povijesti, vrlo dobra utakmica Darka Planinića

Petar Jenjić • subota, 24.09.2016.

Košarkaši Gran Canarije pobjednici su španjolskog Superkupa, a u finalu su nadigrali Barcelonu rezultatom 79:59. Za pobjednički je sastav Darko Planinić ubacio 12 poena, dok je Ante Tomić postigao šest poena za katalonsku momčad.

Do prvog su naslova u Superkupu, a i u klupskoj povijesti, došli košarkaši Gran Canarije. Nakon što su jučer bili bolji od Baskonije rezultatom 84:80, večeras su svladali i Barcelonu 79:59. Podsjetimo, Barcelona je do finala došla pobjedom nad Real Madridom 99:93.

Večeras su potpuno dominirali nad katalonskim sastavom. Vodili su od samog početka utakmice, a od 2:2 više nije bilo izjednačenja do kraja utakmice. Nakon šest su minuta već došli do dvocifrene prednosti.

Barcelona se pred kraj prve dionice spustila na četiri poena zaostatka i priprijetila preuzeti vodstvo, međutim do toga nije došlo. Poluvrijeme su završili sa 11 poena zaostatka, a nastavak je Gran Canaria otvorila sa 10:0 serijom.

No, sljedećih su sedam minuta ubacili samo dva poena pa su se Katalonci približili na devet poena minusa. Nažalost po njih, više od toga nisu mogli. Njihovi su protivnici uzvratili sa sedam uzastopnih koševa i mirno priveli utakmicu prema kraju.

Najbolji je u redovima pobjednika bio Bo McCalebb sa 15 poena (5/11 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 2/2) te po pet skokova i asistencija. Darko Planinić je za 17 minuta provedenih na terenu ubacio 12 poena (3/7 za dva, slobodna bacanja 6/7) i skupio četiri skoka.

Kod Barcelone su utakmicu sa po 12 koševa završili Juan Carlos Navarro (2/3 za dva, 1/6 za tricu, slobodna bacanja 5/6) i Victor Claver (2/4 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2) koji je skupio i sedam skokova. Ante Tomić završio je susret sa šest poena (3/7 za dva, slobodna bacanja 0/4) i šest skokova za 28 minuta provedenih na terenu.

• Duje7725.09.2016. u 13:27
    Bravo Darko, svaka čast na dobroj partiji.