MAXtv Prva liga, 10. kolo, 25.09.2016, 17:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 3051

Mario Katušić • nedjelja, 25.09.2016.

Nogometaši Istre se, ni krivi ni dužni, iz Osijeka vraćaju s novim bodom na kontu, kojeg su osvojili radi katastrofalne reakcije Osijekovog vratara Zvonimira Mikulića. Domaćini su napadali cijeli susret, a do zasluženog vodstva su napokon došli desetak minuta prije kraja. Nažalost po njih, pogodak Muzafera Ejupija nije bio dovoljan za puni plijen.

Bijelo-plavi su u lov na prvo mjesto ljestvice krenuli u postavi s četiri izrazito ofenzivna igrača i rezultati toga su se vidjeli već u prvih desetak minuta susreta. Posebno su dobro izgledali prodori po bokovima, no na prve dvije opasne lopte napadači Osijeka nisu dobro reagirali. Zato glavom opasno prvo puca Perošević u osmoj minuti te Vojnović minutu kasnije, no nije bilo dovoljno dobro za vodstvo.

Istra se nije došla braniti, nego su pritiskali posljednji liniju Osijeka s dva ili tri igrača te je to unijelo malo nervoze u kreaciju pa se igra malo primirila. Osijek je imao posjed, ali bez konkretnih rješenja, pa nova prilika dolazi tek u 33. minuti. Perošević je pokušao atraktivno iz voleja, iako se činilo da je imao vremena i kvalitetnije završiti sjajnu priliku nakon ubačaja Barišića. Barišić je bio najaktivniji i najopasniji igrač Osijeka danas, veliki je broj njegovih centaršuta bio upotrebljiv, no realizacije nije bilo. Tako se na odmor otišlo bez pogodaka.

Drugi dio Osijek otvara udarcima iz daljine Mioča i Kneževića, no niti oni nisu bili opasni, dok je Ejupijev udarac iz 58. minute Iveša obranio. I onda u 61. minuti čisti zicer za goste, nakon što je Miloš izbjegao zaleđe i izašao sam pred vrata Osijeka, no šutira pored gola. Minuti kasnije opasno iskosa šutira Bouhna, no niti on nije uspio pogoditi gol.

Dvije prilike Istre unose malo ozbiljnosti u Osijek koji kreće odlučno te zapravo ulazi u razdoblje svoje najbolje igre na današnjem susretu. Već u idućem napadu još jednu dobru priliku ima Perošević, no ishod je isti kao u ranijim situacijama. Pritisak Osijeka, koji je imao i ogroman broj udaraca iz kuta, napokon se isplatio u 76. minuti.

Barišić je od Kneževića preuzeo dužnost izvođenja udaraca iz kuta i to se odmah isplatilo. Ubacio je s desne strane, pronašao Vojnovića, čiji udarac Iveša briljantno brani, no samo do Ejupija, koji se snalazi i kroz šumu nogu sprema loptu iza crte za 1:0. Vodstvo Osijeka rezultiralo je pritiskom Puljana, no oni nisu uspjeli napraviti ništa konkretno. No, i bez toga su uspjeli doći do boda.

Taman je završila posljednja minuta susreta kad je Stepčić udario loptu s oko 25 metara udaljenosti, ona je išla vrataru Mikuliću u naručje, ali od prsa mu se provukla između ruku i odskakutala u gol. Veliko slavlje gostiju koji uistinu ni krivi ni dužni dolaze do bodova, čime su upisali čak sedam bodova u posljednja tri susreta. Osijek se ovako izjednačio s prvoplasiranom Rijekom, kojoj tek slijedi susret protiv nogometaša Splita.

• narada10826.09.2016. u 00:23
    potpišem. Domaćini na iskustvo i kvalitetu zabili gol i htjeli to sačuvati do kraja, ali Istra je napokon pokazala zube i stigla do sasvim zasluženog boda.
    narada108
  • neutralni25.09.2016. u 22:14
    Istra ni kriva ni duzna?? Koju si ti utakmicu gledao!!?? Kiksao golman Osijeka ali daleko bolje sanse imala Istra..