Ostali sportovi

Pikado: Rekordni broj igrača na turniru u Kaštelima

Sportnet • srijeda, 28.09.2016.

Teško da se mogao bolje zamisliti start nove pikado sezone. Blizu 250 igrača nastupilo je na prvom turniru iz Masters serija Hrvatskog pikado saveza za sezonu 2016/17. koji je održan u Gradskoj sportskoj dvorani Kaštela u Kaštel Starom. Samo u disciplini 501 po kategorijama nastupilo je 228 igrača, što je najveći broj od kada se vodi evidencija o broju igrača.

Iako su u Kaštela doputovali gotovo svi najbolji hrvatski pikadisti, ipak se s posebnom pažnjom pratio nastup članova muške i ženske reprezentacije Hrvatske koje su proteklog lipnja obje osvojile naslove europskih prvaka. A oni su potvrdili svoj status osvojivši svih šest medalja u dvije pojedinačne discipline kod seniora, odnosno četiri od šest kod seniorki. Da je nastupila Vlatka Lešić, jedina od ukupno 12 reprezentativaca koje nije bilo u Kaštelima, možda bi i kod dama bio maksimalni učinak.

Prvo ime bila je Ivana Tadić iz Stobreča koja je osvojila dva zlata, u 501 MO i parovima (s Oljom Pavlović), dok je u Cricketu ostala na korak do postolja (4. mjesto). Iako ima tek 20 godina, Tadić je već nekoliko sezona među najboljim igračima u Hrvatskoj, a ovime je najavila da bi ovo mogla biti sezona u kojoj će jurišati na svoj prvi naslov ukupne pobjednice Masters serije HPS-a.

Dvije medalje osvojila je i njezina suigračica iz reprezentacije Olja Pavlović, uz zlato u parovima još srebro u 501 MO. I u finalu discipline Cricket sudarile su se dvije reprezentativke, Splićanka Martina Maglica za zlato je nadigrala Marinu Leticu iz Zagreba.

Kod seniora je zlato u elitnoj disciplini 501 DO osvojio Zagrepčanin Boris Krčmar, dok je u Cricketu slavio njegov klupski suigrač Alan Ljubić. No, ukupno je najviše uspjeha imao član lokalnog Pikado kluba Posejdon Vladimir Lešić koji je u obje spomenute discipline uzeo srebro.

Veselje domaćim navijačima priuštio je i Toni Beara iz Kaštel Lukšića, najbolji hrvatski mladi igrač koji je očekivano slavio na juniorskom turniru.