Devet poena Marka Banića u pobjedi UNIKS-a nad Nižnjim Novgorodom

Petar Jenjić • nedjelja, 02.10.2016.

Započela je i nova sezona u VTB ligi, a danas su odigrane dvije utakmice. Astana je slavila protiv Saratova rezultatom 83:78, dok je UNIKS bez većih problema nadigrao Nižnji Novogorod 104:81. Marko Banić ubacio je devet poena za momčad iz Kazana.

U prvoj je utakmici dana Astana kod kuće nadigrala momčad Saratova. Momčadi su se uglavnom izmjenjivale u vodstvu, s tim da su nešto bolje stajali gosti koji su tijekom treće dionice vodili i sa devet poena razlike. Međutim, početkom je zadnje četvrtine Astana preuzela vodstvo te u jednom trenutku imali osam poena prednosti. Saratov se je još jednom zaprijetio, kada je došao na dva poena minusa, ali domaćini su se tome uspjeli oduprijeti te u konačnici upisali pobjedu.

Astanu je do pobjede predvodio Ian Miller sa 32 poena (7/12 za dva, 3/8 za tricu, slobodna bacanja 9/9), dok je Ousman Krubally dodao 17 koševa (7/11 za dva, slobodna bacanja 3/4) uz devet skokova.

Kod gostiju su najbolji bili Nicolas Minnerath sa 23 koša (8/11 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 1/1) i sedam skokova te Branden Fraizer koji je ubacio 13 poena (1/2 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 5/8) uz devet asistencija.

Nešto kvalitetniju utakmicu mogli smo vidjeti u Kazanu između UNIKS-a i Nižnjeg Novgoroda. Dosada su igrale 11 utakmica u VTB ligi, a UNIKS je vodio sa 9:2. Niti nakon današnje utakmice Nižnji nije uspio u namjeri da smanji ovaj zaostatak.

Prevelike napetosti nije danas nije bilo. UNIKS je u sjajnoj prvoj četvrtini ubacio 35 poena te imao 14 poena prednosti. Zaostatak je gostiju iz minute u minutu sve više rastao, a na kraju je treće dionice iznosio 30 koševa (87:57). Do kraja su gosti samo uspjeli smanjiti zaostatak.

UNIKS je predvodio Evgenij Voronov sa 18 poena (4/6 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 7/7), dok su po 15 koševa ubacili Artsiom Parakhouski (5/7 za dva, slobodna bacanja 5/7) i Anton Ponkrašov (6/6 za dva, slobodna bacanja 3/3). Marko Banić završio je susret sa devet poena (2/2 za dva, slobodna bacanja 5/6) i četiri skoka.

Kod gostiju su po 15 poena ubacili Kenny Boynton (1/3 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 1/1) i Deandre Kane (3/5 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 3/6) uz osam skokova.