Druga momčad Hajduka ponovno na vrhu tablice

Sportnet • ponedjeljak, 03.10.2016.

U osmom kolu 3. HNL Jug kiks Neretvanca najbolje je iskoristila druga momčad Hajduka koja se domaćom pobjedom nad Zmajem probila na prvo mjesto. Ljepotica kola odigrana je u Stobreču gdje je GOŠK do 71. minute vodio 2:0, da bi se na kraju morali zadovoljiti sa samo jednim bodom.

AUTOR: Ivan Šola

Druga momčad Hajduka nastavlja s odličnim igrama u ovoj sezoni, ovaj put na domaćem terenu pobijedili su Splićani Zmaja iz Makarske. Hajduk je bolje otvorio utakmicu i u 19. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaće, sigurni realizator bio je Ivan Delić. Mreže su mirovale sve do 78. minute kada Tonći Mujan povećava vodstvo Hajduka na 2:0. U samoj završnici pala su još dva gola, prvo je svojim drugim golom Ivan Delić zabio za 3:0, da bi u sudačkoj nadoknadi Filip Gojak ublažio poraz svoje momčadi na 3:1. Ovo je šesta uzastopna utakmica u kojoj Zmaj ne zna za pobjedu, samim time oni su ti koji drže dno ljestvice.

U Metkoviću su se susreli domaća Neretva i OSK, momčadi iz vrha tablice su odigrale vrlo zanimljivu utakmicu gdje su na kraju gosti odnijeli pun plijen. No krenimo redom, u 22. minuti Marin Tomas donio je Neretvi vodstvo 1:0. Do kraja poluvremena gosti su ipak uspjeli izjednačiti, u sudačkoj nadoknadi Petar Bašić-Šiško zabija za 1:1. U drugom poluvremenu pala su još dva gola i to oba u domaćoj mreži. Ivan Samardžić u 62. minuti donio je veselje gostima, da bi u sudačkoj nadoknadi Ivan Lipotić pogodio za konačnih 1:3 i veliku pobjedu gostiju.

U Dugom Ratu sastali su se domaći Orkan i gostujuća ekipa Vala. Gledatelji su mogli uživati u pravoj golijadi, ujedno ova utakmica je bila i najefikasnija u ovom kolu. Da prvo poluvrijeme ne prođe bez nikakvih događanja pobrinuo se Predrag Šimić koji u 45. minuti dovodi Orkan u vodstvo. Epitet igrača utakmice zaslužuje Ivan Šarić koji sa čak tri gola u razdoblju od 57. do 70. minuta rješava pitanje pobjednika. Utješni pogodak za goste postiže Mate Bajić u 83. minuti, za konačnih Orkan - Val 4:1.

Treću pobjedu zaredom ostvario je Kamen iz Ivanbegovine, ovaj puta na njihovom terenu pao je Zmaj s Korčule. U čvrstoj i tvrdoj utakmici odlučio je jedan pogodak, Ivan Marić u 68. minuti utakmice pogađa mrežu gostiju za minimalno slavlje 1:0.

Nakon osvojenog boda u Zadru prošli vikend, Primorac iz Biograda nastavlja doma sakupljati bodove te je pobjegao sa začelja kojeg je držao do ovog kola. Kobne su bile sudačke nadoknade za goste iz Ploča, prvo je Stefan Lazarevski u 45. minuti doveo Primorac u vodstvo, da bi priču zaključio Ivica Zelić u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.

Do četvrte pobjede u sezoni stigli su nogometaši Hrvaca, ovaj puta na domaćem terenu su sa 2:0 pobijedili Omiš. U 19. minuti utakmice Ante Vukušić iz kaznenog udarca dovodi svoju momčad u vodstvo. Dvadeset minuta prije kraja domaćini udvostručuju prednost golom Antonija Štimca. Do kraja susreta vidjeli smo i dva crvena kartona, po jedan sa svake strane. Petar Mažurin kod domaćih, a Ante Kuvačić kod gostiju su morali prije kraja utakmice napustiti teren.

Nekadašnji drugoligaš Junak na svom igralištu je dočekao posrnuli Zadar i upisao novu pobjedu. Gledatelji koji su se okupili u velikom broju mogli su prisustvovati vrlo zanimljivoj utakmici, koja je obilovala prigodama, ali ne i golovima. Igrala se 17. minuta kada je u jednoj akciji domaćina, gostujući igrač Roberto Viduka nespretno pogodio vlastitu mrežu za vodstvo domaćina 1:0. Do kraja utakmice Zadar je bio daleko bolji protivnik i samo je sreća spasila domaćine da ne prime pogodak.

U Stobreču su se susreli domaći Primorac i gostujući GOŠK iz Dubrovnika gdje su u vrlo zanimljivoj utakmici domaćini stigli do boda tek u zadnjim sekundama. U prvom poluvremenu su mreže mirovale, pa smo na pogodak čekali 47. minutu kada Baldo Cicijelj dovodi goste u vodstvo. Gosti u 66. minuti golom Mislava Glavinića povećavaju prednost na 0:2, samo pet minuta kasnije gostujući igrač Mario Jokić nespretnom reakcijom šalje loptu u vlastitu mrežu za 1:2. U 85. minuti gosti ostaju s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Antonio Mušić. I kada se očekivalo da će gosti ipak odnijeti sva tri boda, Marin Bakić u trećoj minuti sudačke nadoknade zabija za 2:2 i veliko veselje u Stobreču.

Do ovog kola vodeća momčad lige Neretvanac otputovala je na gostovanje u Zmijevce kod uvijek neugodne Croatie. Gosti su furiozno otvorili utakmicu i poveli već u šestoj minuti golom Ante Mihaljevića, Neretvanac je svoje vodstvo udvostručilo u 30. minuti kada za 0:2 zabija Dino Deak. U nastavku smo gledali sasvim drugačiju utakmicu, gosti su stali, što su domaćini vrlo brzo iskoristili, Tomislav Mrkonjić iz kaznenog udarca zabija za 1:2. Potpuni povratak u utakmicu dogodio se u 68. minuti kada Ante Ćapin zabija za 2:2, što će se pokazati konačnim rezultatom na kraju.