Vinogradar uspješno prošao kroz Maksimir

Sportnet • nedjelja, 09.10.2016.

U 8. kolu 3.HNL Zapad odigralo se nekoliko zanimljivih i uzbudljivih utakmica. Treba izdvojiti pobjede vodećeg terceta, Dubrava je lakoćom porazila Dugo Selo 3:0, Vinogradar je na gostovanju bio uspješniji od Maksimira, dok je Krk minimalnom pobjedom uzeo sva tri boda u Samoboru.

AUTOR: Ivan Šola

Samobor je na svome terenu dočekao vrlo dobru ekipu Krka. Nakon dvije uzastopne pobjede domaćini su se nadali kako će nastaviti svoj uspješan niz, međutim nešto se moralo pitati i goste. Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova, dok smo u drugom vidjeli jedan pogodak i to u domaćoj mreži. Gol vrijedan tri boda postigao je Antonio Pejanović u 67. minuti utakmice.

Prvu pobjedu u ovom prvenstvu ostvarili su nogometaši Stupnika. U utakmici koja je obilovala pogocima domaćine je već u petoj minuti u vodstvo doveo Filip Soldo, zatim je uslijedio kompletni preokret gostiju iz Poreča. Prvo je u 12. minuti na 1:1 poravnao Sebastian Jokić, da bi u 32. minuti Goran Tomić zabio za 1:2. Da bodovi ipak ostanu u Stupniku pobrinuo se Josip Mohač koji je golovima u 45. i 82. minuti postavio konačnih 3:2.

Treću uzastopnu pobjedu ostvarili su nogometaši Opatije koji su na svome terenu pobijedili Trnje rezultatom 2:1. Josip Rudan dovodi domaćine u vodstvo već u drugoj minuti utakmice, nakon pola sata igre gosti uspijevaju poravnati rezultat, strijelac u 30. minuti utakmice bio je Igor Ribić. U 50. minuti utakmice Aleksandar Šolić postavlja konačnih 2:1 za Opatiju, i visoko četvrto mjesto na tablici.

Lider prvenstva Dubrava nastavlja s odličnim rezultatima, ovaj puta na svom terenu su s laganih 3:0 pobijedili Dugo Selo. Nakon što je prvo poluvrijeme proteklo bez golova, u drugom poluvremenu domaćinima je bilo potrebno samo osam minuta da slome svoga protivnika. Prvo je Domagoj Abramović u 56. minuti iz kaznenog udarca pogodio za 1:0, tri minute kasnije Dragan Juranović diže prednost na 2:0, a konačnih 3:0 u 64. minuti utakmice postavlja Nino Brcković. Dubrava je ovom pobjedom zadržala vrh ljestvice, dok su se gosti ovim porazom našli u zoni ispadanja.

Vrapče je na svome terenu dočekalo ekipu Haška, i doživjelo pravi potop kojem se nitko nije nadao. Gosti su u prvom poluvremenu u razmaku od svega šest minuta postigli tri gola i time riješili pitanje pobjednika. Vid Krajačić svojim pogocima u 24. i 28. minuti utakmice doveo je goste u prednost 0:2, da bi do kraja susreta dvostruki strijelac postao i Ivan Zelenika koji u 55. minuti utakmice postavlja konačni rezultat 0:4. Nogometaši Haška prekinuli su niz od šest uzastopnih utakmica bez pobjede, pa su s ova tri boda pobjegli iz zone ispadanja.

Vinogradar je u Maksimiru stigao do svoje druge uzastopne pobjede i zadržao priključak za vodećom Dubravom. Svega četiri minute trebalo je gostima da povedu, Igor Prijić svladao je domaćeg vratara Selmira Brkića za 0:1. Do kraja utakmice bilo je prilika s obje strane, ali rješenje pitanje pobjednika stiglo je u 61. minuti kada je Goran Ljubojević zatresao mrežu za konačnih 0:2. Maksimir već tri utakmice ne zna za pobjedu, samim time su se spustili na osmo mjesto tablice.

Nogometaši Segeste već sedam uzastopnih utakmica ne znaju kakav je osjećaj pobijediti, ovaj put poraženi su na gostovanju u Krapini rezultatom 3:2. Tomislav Ivičić u 39. minuti utakmice doveo je Segestu u vodstvo 0:1, ali samo četiri minute kasnije Mario Malarić iz kaznenog udarca zabija za 1:1. U nastavku domaćini ubrzo prvi puta dolaze u prednost, Mislav Čunčić zabija u 54. minuti za 2:1. Deset minuta prije kraja svojim drugim golom Mario Malarić diže prednost na 3:1, da bi pet minuta prije kraja utakmice Armin Abazi uljepšao poraz Segeste. Domaćini su ovom pobjedom pobjegli iz zone ispadanja i samim time prestigli Segestu, od koje trenutno imaju bod više.

U jedinoj utakmici gdje nismo vidjeli pobjednika bila je ona u Vrbovcu gdje su se susreli domaći Vrbovec i Kustošija. Gosti su već u devetoj minuti ostali s igračem manje, izravni crveni karton zaradio je Luka Pavković nakon prekršaja u izglednoj poziciji za postizanje pogotka. Goste to nije previše uzdrmalo, i samo sedam minuta kasnije Kristijan Lovrić dovodi Kustošiju u vodstvo. U 36. minuti utakmice stiglo je izjednačenje, domaćini su zaradili kazneni udarac kojeg je izveo Uemerson Ramon, ali gostujući vratar Nikola Đurđek brani udarac, međutim na odbijancu se ponovno našao Uemerson Ramon i zatresao mrežu za 1:1. U 56. minuti brojčane snage na terenu su također izjednačene jer je drugi žuti karton zaradio Ilija Radovac. Slično kao i u prvom poluvremenu, sedam minuta nakon isključenja gosti ponovno vode, Ivan Đurđek zabija za 1:2. Do kraja utakmice sudac je još jednom odlučio pokazati na bijelu točku za domaćine, ovaj puta sigurni izvođač je Matija Dimović koji postavlja rezultat na konačnih 2:2.