Dario Dodić • ponedjeljak, 10.10.2016.

Hrvatska U21 reprezentacija u švedskom Trelleborgu poražena je protiv reprezentacije Švedske i tako je ostala bez plasmana na Europsko prvenstvo...

ŠVEDSKA - HRVATSKA 4:2 (1:1)

Kvalifikacije za EP U-21, 10. kolo

Suci: Bartosz Frankowski (POL), Marcin Boniek (POL), Jakub Winkler (POL), Krzysztof Jakubik (POL)

Švedska: 1 Erlandsson(GK), 2 Wahlqvist, 3 Une Larsson, 4 Dagerstal, 5 Konate, 6 Tibbling, 7 Hallberg (od 79. Rakip), 8 Olsson(C), 9 Tankovic, 10 Strandberg, 11 Cibicki (Asoro od 66.)

Hrvatska: 1 Livaković(GK), 2 Mikanović, 3 A. Milić, 4 Benković, 5 Elez, 6 Radošević, 7 Vlašić (od 60. Brekalo), 8 Pašalić(C) (od 71. Krovinović), 10 Halilović, 16 J. Mišić, 18 Perica

Strijelci: 0:1 Perica (23.), 1:1 Wahlqvist (26.), 2:1 Olsson (53.), 3:1 Hallberg (58.), 4:1 Strandberg (64.), 4:2 Benković (67.)

Oslabljena Hrvatska bez niza važnih igrača otputovala je u Švedsku svjesna kako će vrlo teško u ovakvim okolnostima do Europskog prvenstva, ali nada uoči susreta i dalje je tinjala. Međutim domaćin je ipak bio bolji, slavio je 4:2 i tako osigurao prvo mjesto u skupini.

Istovremeno Španjolska je igrala protiv Estonije i slavila s 5:9 čime je Hrvatska pala na treće mjesto u skupini i ostala i bez nade za prolaz s drugog mjesta.

Hrvatska je imala dobar ulazak u utakmicu i povela je golom Perice nakon lijepe akcije, ali Švedska je ubrzo poravnala, a u drugom dijelu domaćin je u samo 11 minuta, od 53. do 64. minute, postigao još tri gola i riješio pitanje pobjednika. Filip Benković samo je postavio konačnih 4:2.

Tijek susreta

90'+3 Kraj susreta u Trelleborgu, Šveđani su iskoristili brojne rupe u hrvatskoj obrani i odlaze na Euro u Poljskoj!

90'+1 Igrat će se još tri minute.

90' Sjajna prilika za Halilovića koji se s desne strane iskosa našao oči u oči sa švedskim vratarem, ali umjesto konkretnog pokušaja Halilovićevo pimplanje lako rješava Erlandsson.

88' Asoro se neće naigrati danas, dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton zbog udaranja laktom u skoku.

87' Šveđani odugovlače s igrom, iako nije jasno zašto s obzirom da su tri minute do kraja.

85' Tražili su hrvatski igrači jedanaesterac, iako je Perica malo preteatralno pao. Usporena snimka pokazuje da nije bilo razloga za najstrožu kaznu.

83' Štošta se može zamjeriti hrvatskim igračima danas, ali lijepo je vidjeti da ne odustaju i traže novi pogodak.

83' Asoro je projurio kraj danas slabog Eleza, ali Livaković sprječava peti gol Švedske.

81' Kontra za Švedsku, srećom Tankovic se spetljao jer je imao previše rješenja.

80' Pokušaj Mišića završava u bloku.

79' Žuti kartoni za nervozne Mišića i Asora.

78' Jalovi pokušaji Hrvatske, teško da će postići tri pogotka u 12 minuta kada nisu uspjeli u 78.

75' Nova prilika za Hrvatsku, ubacio je Halilović za Milića, ali malo previsoko, lopta odlazi u gol-aut.

74' Pritišće Hrvatska, ubacio je Halilović s desne strane, ali Krovinović puca preslabo glavom da bi ugrozio Erlandssona.

73' Prekratak ubačaj čiste Šveđani.

72' Josip Brekalo iznudio je prekršaj s desne strane, skraćeni korner!

71' Promjena, izlazi Pašalić, ulazi Krovinović.

67' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Nakon udarca iz kuta na 4:2 smanjuje Benković glavom!

64' Raspala se Hrvatska. Šveđani se poigravaju s hrvatskom obranom, Strandberg nakon malonogometnih akcija dolazi do prvog svog pogotka, četvrtog za Švedsku. Zaslužio je Strandberg, igra zaista sjajnu utakmicu. Već je neko vrijeme jasno, Hrvatska U21 ne ide na Euro.

60' Promjena u hrvatskim redovima, izlazi Vlašić, ulazi Josip Brekalo.

58' Nevjerojatni kiksevi u obrani se nastavljaju, 3:1 za Švedsku! Prošetali su se po lijevoj strani Šveđani, Konate dodaje Cibickom, ovaj pokraj dvojice hrvatskih igrača do Hallberga koji bez problema matira Livakovića za 3:1.

57' Dvaput je s desne strane pokušao ubaciti Halilović, prvi put iz kornera, drugi put nakon odbijanca, ali švedska obrana sve čisti.

56' Prava je šteta što obrana večeras nije na visini zadatka. Hrvatski napad djeluje kao puno kvalitetniji dio momčadi, ali teško ćemo do dva pogotka i pobjede.

53' Švedska vodi 2:1! Hrvatska obrana nastavila je u drugom dijelu kao što je igrala i u prvom. Olsson je prošetao do kaznenog prostora Hrvatske, sa 16 metara lijevom nogom pogodio prizemnim udarcem sami kut za vodstvo Švedske.

51' Nakon puno odbijanaca Hrvatska uspijeva očistiti nakon kornera. Inicijativa Šveđana se nastavlja.

50' Nova prilika za Švedsku, s 20-ak metara puca Tankovic, ali Livaković lijepo brani loptu koja je išla u sami desni kut hrvatskog gola. Korner za Švedsku.

48' Kakva glupost hrvatske obrane! Preskočila je lopta hrvatsku obranu, sam je Cibicki išao na Livakovića, pucao pokraj njega, ali srećom u vratnicu. Istu onu koja je u prvom dijelu spriječila pokušaj Benkovića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Trelleborgu, nadajmo se da će Hrvatska doći do novog pogotka i da će ovog puta i zadržati prednost.

45'+1 Došla je lopta na drugu vratnicu, ali nakon gužve lopta izlazi van i sudac svira kraj poluvremena.

45' Kratak korner Mišića, Strandberg odbija u novi korner.

45' Kratko su izveli korner hrvatski nogometaši, Halilović loptu gura u sredinu, Švedska odbija do Vlašića čiji udarac završava u bloku. Novi korner za Hrvatsku.

44' Lijepo kombiniraju Hrvati, bit će korner za Hrvatsku.

42' Sjajna prilika za Švedsku. Ubacio je s desne strane Tibbling, Strandberg je neobjašnjivo ostao sam na pet metara, puca glavom ali pokraj gola. Obrana Hrvatske ne djeluje dobro.

40' Solidna prilika za Hrvaatsku, Milić je prešao jednog švedskog braniča i pucao slabijom desnom nogom, ali netko od Šveđana dodiruje loptu i olakšava posao Erlandssonu.

38' Korner s desne strane izveo je Olsson, Strandberg glavom puca pokraj gola.

37' Slobodan udarac s gotovo 30 metara za Švedsku, od živog zida odbija se lopta u korner.

36' Španjolci ekspresno rješavaju svoje brige, 2:0 protiv Estonije.

35' Prilika za Švedsku - Strandberg bježi Elezu, izlazi s desne strane iskosa sam pred Livakovića, ali hrvatski vratar dobro se postavlja i blokira udarac švedskog napadača.

35' Španjolci su poveli protiv Estonije, sad je jasno da Hrvatskoj igra isključivo pobjeda.

32' Gužva u hrvatskom šesnaestercu. Ubačaj s desne strane dohvatio je Cibicki, ali hrvatski braniči blokiraju njegov slab pokušaj.

30' Inicijativa je definitivno na strani Hrvatske. Prijetio je Pašalić nakon ubačaja s desne strane, ali preslabo je pucao glavom.

26' 1:1, Švedska poravnava, Wahlqvist sigurno izvodi kazneni udarac.

25' Kratko je trajalo veselje Hrvatske, jedanaesterac za Švedsku nakon što je Elez s leđa srušio Strandberga. Žuti karton za Eleza!

23' Hrvatska je iskoristila pogrešku švedske obrane, nakon nekoliko odbijanaca lopta dolazi do Perice koji šalje prizemnu loptu iza vratara Erlandssona.

23' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! HRVATSKA VODI 1:0!!!!

22' Ubačaj Mikanovića s desne strane, previsok za Pericu.

18' Lijepo kombiniraju Šveđani, guraju u hrvatski šesnaesterac, ali hrvatska obrana smireno otklanja opasnost.

14' Lijep prolaz Halilovića, gura loptu do Vlašića koji lijevom nogom s ruba kaznenog prostora puca preko gola.

13' Nova prilika za Hrvatsku iz prekida. Nakon ubačaja glavom puca Elez, ali preko gola.

13' Vratnica spašava Švedsku! Ubacio je s desne strane Halilović, glavom puca Benković i nažalost pogađa vratnicu.

12' Slobodan udarac bit će za Hrvatsku nakon što je Konate grubo srušio Mikanovića.

10' Igra se između dvaju šesnaesteraca, nešto bolje djeluju Šveđani.

7' Nova prilika nakon kornera, sam se našao Cibicki na pet metara od Livakovića, ali blokira ga Perica, Livaković hvata loptu.

6' Sjajna obrana Livakovića! Nakon ubačaja glavom je pucao Tankovic, ali fantastičnom obranom Livaković odbija u korner.

5' Napadački zato Šveđani izgledaju dobro, slobodan udarac za domaćine s lijeve strane iskosa, nekih 25 metara od gola.

3' Rano je donositi bilo kakve zaključke, ali posljednja linija Švedske zasad ne ulijeva povjerenje.

1' Odmah griješe Šveđani, lopta dolazi do Vlašića koji nažalost ne uspijeva pronaći Pericu.

1' Počeo je susret u Trelleborgu, sretno Hrvatska!

Jednim okom pratit ćemo i ogled Španjolske i Estonije koji se igra u isto vrijeme. Postoje kombinacije koje Hrvatskoj mogu donijeti dodatne kvalifikacije, ali ukoliko Hrvatska ne pobijedi večeras, izgledi da će nastupiti na Euru minimalni su.

Nenad Gračan neće moći računati na mnoga imena, ali koga nema bez njega se mora, držimo fige da će i bez njih Hrvatska slaviti u Švedskoj.

Od 18:45 sati Hrvatska u Trelleborgu igra posljednje kolo kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Poljskoj. Izabranici Nenada Gračana trebaju pobjedu kako bi osigurali izravan plasman.

• Obrisan korisnik10.10.2016. u 20:54
    Kakve su bajke domaći novinari pisali o Halilovicu , a ispostavlja se kako godine odmiču da nije ni blizu onoga što su mu predvidjali domaći " stručnjaci " u kombinaciji sa mitologijom!
  • john10.10.2016. u 20:48
    Nikad u životu nisam vidio lošijeg obrambenog igrača od ovog Eleza. U što je Gračan gledao?!?