Branimir Korać • srijeda, 12.10.2016.

Trojica hrvatskih igrača trebala su noćas nastupiti u NBA ligi, međutim priliku je dobio samo Bojan Bogdanović dok su Dario Šarić i Ivica Zubac ostali bez minutaže...

Miami Heat ugostio je u svojoj dvorani Brooklyn Netse i upisao pobjedu 121:100 u susretu u kojem je odao počast pitcheru Miami Marlinsa Joseu Fernandezu. Heat je pokazao da je spreman za sezonu i predvođen Hassanom Whitesideom i njegovim 21 poenom i 14 skokova, nadigrao je goste. Bojan Bogdanović odradio je 20 minuta za Netse i ubacio 13 poena (1/4 za dva, 3/4 za tri) od čega deset u prvom poluvremenu.

Dario Šarić, kako je i najavljeno, dobio je odmor i preskočio je utakmicu protiv Memphisa u kojoj su Sixersi teško stradali sa 121:91. Šarićev odmor najavljen je još tijekom jučerašnjeg dana, a potvrda je stigla uoči utakmice. Odmor nije dobio i Joel Embiid koji je odradio 13 minuta uz isto toliko poena i pet skokova.

Nije nastupio niti Ivica Zubac koji je s Lakersima ugostio Portland. Mozgov i Black imali su prednost i u ovom susretu, a ovaj put mladi hrvatski centar nije dobio niti minutu. Blazersi su na kraju slavili u produžetku zahvaljujući rezervama koje su osigurale produžetak i tamo izvukle pobjedu, a najefikasniji igrač susreta bio je Damian Lillard s 30 poena.

NBA pripremne:
Miami Heat - Brooklyn Nets 121:100 (Hassan Whiteside 21p, 14sk / Jeremy Lin 16p, 5as)
Memphis Grizzlies - Philadelphia 76ers 121:91 (Troy Williams 22p, 7sk / Timothe Luwawu-Cabarrot 13p, 9sk)
Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder 114:109 (JJ Barea 15p / Ersan Ilyasova 19p, 11sk)
Los Angeles Lakers - Portland Trail Blazers 106:109 produžetak (Jordan Clarkson 15p / Damian Lillard 30p)