Petar Jenjić • subota, 15.10.2016.

Noćas je odigrano šest novih pripremnih utakmica u NBA ligi, a nešto su zapaženije nastupe imali Damjan Rudež i Dragan Bender u pobjedama Orlanda i Phoenixa...

Košarkaši Orlanda došli su do svoje prve pobjede u predsezonskim utakmicama. Nakon tri poraza, uspjeli su kod kuće nadigrati momčad Indiana Pacersa 114:106. Susret je uglavnom bio izjednačen, a Orlando je dvoboj prelomio tek u završnici.

Do pobjede ih je predvodio odlični Serge Ibaka s 19 poena (7/9 iz igre, slobodna bacanja 2/2) i 17 skokova. Damjan Rudež završio je susret s 11 poena (1/1 za dva, 3/5 za tricu), četiri skoka i pet asistencija za 18 minuta provedenih na parketu, dok je Mario Hezonja (2/4 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2) dodao šest poena uz četiri skoka. Najbolji je kod Pacersa bio Miles Turner sa 17 poena (7/15).

Phoenix Sunsi upisali su treću pripremnu pobjedu, a noćas su nadigrali Dallas 112:107. Iako rezultat to možda ne sugerira, Sunsi su održavali prednost veći dio susreta te ga mirno priveli kraju.

Do pobjede su ih sa 17 koševa predvodili Marquese Chriss (7/14) i Eric Bledsoe (3/7 iz igre, slobodna bacanja 9/9). Dragan Bender završio je susret s 11 poena (2/4 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i sedam skokova za 26 minuta na terenu. Maverickse je predvodio Deron Williams sa 17 poena (6/11).

Napeta je utakmica odigrana u Denveru, a nakon produžetka je kao pobjednik izašao Golden State sa 129:128. Junak Warriorsa bio je Patrick McCaw. Novak u ligi je prvo postigao tricu za produžetak, a zatim je donio i pobjedu, ubačajem u posljednjoj sekundi, u dodatnih pet minuta igre.

Steph Curry predvodio je Warriorse do pobjede s 22 ubačaja (7/17 iz igre, slobodna bacanja 6/7) i devet skokova, dok je Kevin Durant ubacio 19 (6/11), a Patrick McCaw 18 poena (6/10)

Cleveland je još jednom bez LeBrona Jamesa upisao poraz, a ovoga su puta bili bolji Chicago Bullsi 118:108. Bullsi su se odvojili krajem treće i početkom posljednje dionice te u konačnici upisali drugu pripremnu pobjedu.

Chicago je do pobjede predvodio Rajon Rondo s 20 koševa (9/14 iz igre, slobodna bacanja 0/1), dok su po 18 poena ubacili Paul Zipser (7/9) i Taj Gibson (9/13 za dva) uz 11 skokova. Najefikasniji je kod poraženih bio John Holland s 23 poena (8/12).

NBA predsezona:
Toronto – San Lorenzo 122:105 (Fred VanVleet 31p, 5sk, 5as / Jerome Meyinsse 22p)
Orlando Magic – Indiana Pacers 114:106
Chicago Bulls – Cleveland Cavaliers 118:108
San Antonio Spurs – Miami Heat 100:108 (Manu Ginobili, Kawhi Leonard 11p / Tyler Johnson 17p)
Denver Nuggets – Golden State Warriors 128:129
Phoenix Suns – Dallas Mavericks 112:107