Vrlo dobar nastup Tomislava Zubčića u porazu Saratova

Petar Jenjić • nedjelja, 16.10.2016.

Odigrane su dvije nove utakmice u VTB ligi u kojima su domaćini ostvarili polovičan učinak. Tsmoki Minsk je nadigrao momčad Saratova 89:83, dok je Jenisej slavio na gostovanju kod Lokomotiv Kubana 66:68.

Nedjeljno košarkaško poslijepodne započelo je s dvije utakmice u regionalnoj VTB ligi, a do pobjeda su došli košarkaši Tsmoki Minska i Jeniseja.

Minsk je slavio kod kuće protiv košarkaša Saratova. Gosti su imali inicijativu veći dio prvog poluvremena, međutim početkom nastavka se domaćin probudio i preokrenuo rezultat. Iako nisu imali više od osam koševa prednosti, do kraja uspjeli sačuvati.

Do pobjede ih je predvodio Laimonas Kisielius sa 22 poena (5/8 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 6/6), dok su po 14 koševa dodalo Justin Gray (3/5 za tricu, slobodna bacanja 5/5) i Đorđe Gagić (6/8 za dva, slobodna bacanja 2/4).

Najefikasniji je kod Saratova bio Nicolas Minnerath sa 23 ubačaja (8/13 za dva, 0/6 za tricu, slobodna bacanja 7/8) uz devet skokova. Tomislav Zubčić ubacio je 14 poena (3/6 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2) te tome dodao po četiri skoka i asistencije za 24 minute provedene na parketu.

Novu je sezonu u VTB ligi porazom otvorio Lokomotiv Kuban, a u zanimljivom ih je susretu nadigrao Jenisej. Gosti su do pobjede došli u samoj završnici, kada je deset sekundi prije kraja Tony Taylor poentirao s linije slobodnih bacanja. Pokušao je Kuban doći do pobjede, no Ryana Broekhoffa je u pokušaju šuta za tricu blokirao Vladislav Tuškin.

Frank Elegar predvodio je Jenisej do pobjede sa 18 poena (8/11 za dva, slobodna bacanja 2/3) i 13 skokova, dok je Vladislav Tuškin dodao 12 koševa (2/4 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Najefikasniji je kod Lokomotiv Kubana bio Taylor Rochestie sa 19 koševa (7/11 za dva, 1/6 za tricu, slobodna bacanja 2/2), dok je Maurice Collins ubacio 16 poena (5/11 za dva, 2/3 za tricu).