Druga momčad Hajduka i dalje na vrhu Treće HNL Jug

Sportnet • ponedjeljak, 17.10.2016.

Odigrano je 10. kolo 3.HNL Jug gdje vrijedi izdvojiti domaći poraz Hajduka od Neretve, a u derbiju kola Kamen je na domaćem terenu pobijedio OSK. Na tablici je velika gužva, pa je tako razlika između prvog Hajduka i sedmog GOŠKA samo tri boda.

AUTOR: Ivan Šola

Vodeći Hajduk na svome stadionu dočekao je Neretvu i na kraju ostao bez bodova. U izjednačenoj utakmici gdje su domaćini bili malo bolji protivnik presudio je pogodak pri kraju utakmice. Igrala se 81. minuta utakmice kada je Dragan Brečić doveo u Neretvu u vodstvo, do kraja utakmice nije bilo golova i gosti su mogli slaviti veliku pobjedu.

Jedna od najzanimljivijih utakmica odigrana je u Dugom Ratu gdje su se susreli domaći Orkan i Zmaj iz Makarske. Utakmica je obilovala pogocima, a svakoj momčadi je pripalo po jedno poluvrijeme. Gosti su već nakon pola sata igre imali veliku prednost, Pjero Antunović golovima u desetoj i 26. minuti utakmice, i Josip Gojak u 30. minuti utakmice doveli su prednost Zmaja na velikih 0:3. U drugom poluvremenu zaigrali su domaćini, a gosti su bili ti koji su promatrali. Igrala se 65. minuta kada je Vinko Petković smanjio prednost na 1:3, a samo deset minuta kasnije Mislav Pezo zabija za 2:3. Konačni povratak u utakmicu postavio je Ante Marčić golom u 83. minuti za konačni rezultat 3:3.

U derbiju kola u Ivanbegovini susreli su se domaći Kamen i OSK. Na teškom i raskvašenom terenu u borbenoj i žustroj utakmici bolje su se snašli domaćini. Filip Omazić u 34.minuti utakmice doveo je Kamen u priželjkivano vodstvo. Na samom isteku prvog poluvremena gosti ostaju sa igračem manje nakon što je Nikola Bašić zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Domaćini su brojčanu prednost iskoristili odmah na početku drugog poluvremena kada Ivan Dračar-Klarić postiže pogodak za konačni rezultat 2:0.

Primorac iz Biograda je svome terenu dočekao Val i upisao novu domaću pobjedu koja ga lansira u sredinu tablice. Gosti su poveli u osmoj minuti kada domaću mrežu trese Domagoj Kovač, do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao. U nastavku Marko Colić u 52.minuti utakmice vraća stvari na početak 1:1, a samo šest minuta kasnije Željko Malčić zabija za 2:1 i pravi preokret domaćina. Do kraja susreta domaćini su zabili još jedan pogodak, Ivica Zelić pet minuta prije kraja postavlja rezultat na konačnih 3:1.

Uvjerljiv je bio Junak iz Sinja koji je na svome terenu sa tri gola ispratio Zmaja sa Korčule. U jednosmjernoj utakmici domaćini su poveli u 35. minuti kada Jure Prančević zabija za 1:0. Rezultat se nije mijenjao sve do 66. minute kada Mario Mornar diže prednost na 2:0, a u 78. minuti utakmice gosti su ostali sa igračem manje, kada izravni crveni karton zarađuje Stipe Baran radi grubog starta. Do kraja utakmice Jure Gale povisio je prednost Junaka na 3:0.

Do treće prvenstvene pobjede stigao je Primorac iz Stobreča koji je na svome stadionu pobijedio Jadrana rezultatom 2:1. Ante Barać doveo je domaćine u vodstvo već u trećoj minuti utakmice, ipak Ivan Šutić-Galić vraća goste u igru svojim golom u 28.minuti utakmice. Pobjednički pogodak postavlja Marin Bakić u 66. minuti utakmice za jako bitnu pobjedu domaćina i bijeg iz zone ispadanja.

U Zmijevcima domaća Croatia je dočekala vrlo dobri GOŠK iz Dubrovnika. U vrlo izjednačenoj i borbenoj utakmici golova nije bilo sve do 70.minute kada pobjedonosni pogodak za goste postiže Baldo Cicijelj. GOŠK ovom pobjedom izbija na sedmo mjesto tablice, dok se Croatia nalazi na 11. mjestu.

Neretvanac se vratio starim navikama, ovaj put na domaćem terenu pobijedili su Omiš rezultatom 3:1. Deset minuta bilo je potrebno da gledatelji vide prvi pogodak, Luka Vučko doveo je goste u vodstvo, međutim domaćini se brzo vraćaju u igru i zahvaljujući dvostrukom strijelcu Nedjeljku Kešini preokreću rezultat na 2:1. Konačnih 3:1 postavlja Duje Medak u 78. minuti utakmice.

Zbog lošeg vremena Hrvace i Zadar svoju će utakmicu odigrati u utorak 18. listopada.