Branimir Korać • četvrtak, 20.10.2016.

U skupini J Europske lige pobjede su upisali Fiorentina i Qarabag. Fiorentina je slavila s 3:1 u gostima kod Libereca uz dva pogotka Nikle Kalinića za samo 23 minute igre...

Liberec - Fiorentina 1:3

Fiorentina je na vrhu skupine J nakon što je svladala na gostovanju u Liberecu Slovan s 3:1. U zanimljivom dvoboju bilo je dosta pokušaja na obje strane, a na kraju su uspješniji bili gosti.

Tablica

1. Fiorentina 7
2. PAOK 4
3. Qarabag 4
4. Slovan Liberec 1

Već u osmoj minuti pomalo sretno lopta je iza leđa obrane došla do Nikole Kalinića koji zabija za vodstvo, a Kalinić i 15 minuta kasnije šalje loptu iza leđa Dubravke. Astori ga je odlično proigrao, a Kalinić je rutinski zabio.

U drugom dijelu domaćin je malo zakomplicirao dvoboj smanjivši na 2:1 u 58. minuti preko Petra Ševčika, ali nada Slovana kratko je trajala. U 70. minuti Fiorentina je došla do trećeg pogotka, Cristian Tello odlično je ubacio u kazneni prostor za Khoumu Babacara koji postavlja konačnih 3:1.

Pet minuta prije kraja susreta drugi žuti karton zaradio je Radim Breite i domaćin je do kraja igrao s igračem manje.

Badelj je odigrao cijelu utakmicu dok je Kalinić izašao u 53. minuti kada ga je zamijenio Tello.

Qarabag - PAOK 2:0

Prvu pobjedu u Europskoj ligi upisao je Qarabag koji je svladao PAOK iz Soluna. Domaćin je bio bolji protivnik i zasluženo je odnio sva tri boda.

Na prvi pogodak čekalo se do 56. minuti kada je Dani Quintana zabio za vodstvo, a u 87. minuti Amirgulijev povisio je na konačnih 2:0.

Marin Leovac odradio je cijelu utakmicu za goste.

• Obrisan korisnik21.10.2016. u 09:06