Hrvatski kup, Osmina finala, 25.10.2016, 14:00 h, Laco, Novigrad, gledatelja: 250

Branimir Korać • utorak, 25.10.2016.

Nogometaši Slaven Belupa plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog kupa. Svladali su u gostima Novigrad s 1:0 pogotkom Mirka Ivanovskog iz kaznenog udarca...

Težak posao imao je Slaven Belupo u gostima kod Novigrada u osmini finala Hrvatskog kupa. Kako se i očekivalo, domaćin je pružio jak otpor i pokazao da se nije bez veze govorilo kako Koprivničanci neće imati šetnju u Istri.

Na kraju im je ipak bilo lakše nego u prvom kolu kada su teškom mukom na penale izbacili Varaždin, ovaj put riješili su pitanje prolaza za 90 minuta, ali svejedno bilo je to daleko od laganog susreta.

Odluka je pala sredinom prvog poluvremena kada je pao jedini pogodak na susretu, dosuđen je kazneni udarac koji Mirko Ivanovski pretvara u pogodak.

Do kraja susreta gosti su zadržali prednost i osigurali mjesto u četvrtfinalu Kupa Hrvatske. S druge strane Novigrad je i igrama u Drugoj HNL i u Hrvatskom kupu pokazao da nije slučajno došao u društvo drugoligaša gdje se također odlično drži.